°C
      2024 04 23 Antradienis

      Aurimas Guoga: Kaip uždirbti iš ekonomikos griūties

      Nuotrauka: Aurimo Guogos asm. nuotr.

      Autorius: Aurimas Guoga
      2023-03-29 21:00:00

      Tikiu, kad mano skaitytojai padarė kas nuo jų priklauso, jog šalis neslinktų į griūtį. Tačiau jei griovimo procesų nepavyksta sustabdyti, pasvarstykime kaip veikti tokioje aplinkoje, kai valstybė eina velniop.

      Žmonės seniai pastebėjo, kad ekonomikos ar net visos šalies griūtis atveria tam tikrų verslo galimybių. Ne taip jau paprasta jomis pasinaudoti, be to, dauguma aptariamų priemonių veiks tik laikinai. Tačiau kurį laiką iš nuosmukio galite netgi uždirbti.

      Pirmoji nuosmukio apraiška – žmonės nustojo investuoti į ateitį. Stoja statybos, niekas neįrenginėja rimtų fabrikų, investicijos geriausiu atveju tik su žvilgsniu į greitą atsipirkimą (pavyzdžiui, vaistų gamintojas gali steigti vaistinių tinklą, bet nepradės toje šalyje nieko gaminti). Kai taip nutinka, tam kartui išauga vartojimas – pinigų turintys žmonės gali sau leisti pakeliauti, pasilepinti spa centruose, pasėdėti restoranuose ir t.t. Todėl galima atsidaryti kokį tai paprastą verslą su nuožiūra, kad tai laikina.

      Ankstyvuoju griūties etapu žmonės dar turi pinigų ir skuba su jais atsisveikinti. Infliacija žengia vis didesniais žingsniais, todėl žmonės skuba pinigus išleisti. Jei padėsite jiems tai padaryti, klientų nestokosite. Pavyzdžiui, aš santaupas sukišinėju į naujo namo statybas. Verta pradėti remontuoti butus, pardavinėti ilgo naudojimo prekes ar paslaugas.

      Prasidėjus nuosmukiui išauga pramogų poreikis. Skirtingai nei kitos, ši priemonė išliks veiksminga per visą krizės laikotarpį. Pramogų reikia daugiau dėl dviejų priežasčių: žmonėms mažiau kas veikti ir reikia nuginti niūrias mintis. Mano manymu, krizės metu geriausias metas reklamuotis, nes reklamos apimtys mažėja, ji pinga, o reklamos vartotojų daugėja. Aš pats ant šito dedu akcentą. Norint šituo pasinaudoti, turite rasti būdų kaip iki minimumo atpiginti reklamos pasigaminimo ir platinimo kaštus. 


      Dar viena galimybė – pradėti naują veiklą. Esame dirbtinio intelekto revoliucijos pirminiame etape. Dygsta DI įrankiai, tokie kaip Chat GPT, RunwayML, Firefly, Synthesia ir daug daug kitų. Reikia sugalvoti kaip šiais įrankiais pasinaudoti. Bendra mąstymo kryptis turėtų būti tokia: siūlyti ne šiaip kaip paslaugą už klientą pavaldyti DI įrankį, o pagalvoti kaip šiuos įrankius integruoti į platesnę veiklą. Pavyzdžiui, mes vertėjų biure „Magistrai“ pradedame žaisti su DI priemonėmis ieškodami kaip kurti dar įtaigesnius tekstus. Pas mus dirbtinis intelektas bus derinamas su specialistų kompetencija.

      Bet ir be dirbtinio intelekto veiklos turėsite per akis. Smunka žmonių darbo etika, jų atliekamo darbo kokybė. Tie, kurie laikysis tradicinės darbo etikos, išliks paklausūs. Aš, pavyzdžiui, savo darbe vadovaujuosi judėjiška etika – visa ką darau turi teikti žmonėms pasitenkinimo, antraip brendu į nuodėmę. Kad ir kur eičiau, ką nedaryčiau visuomet prisižiūrėsiu, kad darbas būtų atliktas kuo puikiausiai. Žmogus gyvena tam, kad aplink save kurtų gėrį ir mano darbo vaisiai turi teikti žmonėms laimės.

      Krizės metu ypatingai svarbu būti nusiteikusiam kurti gėrį savo artimam. Vienus krizė papjaus, kiti išgyvens. Turite sukaupti dvasinių nuopelnų, kad D-vas teistų jus į palankią pusę.

      Mielai sužinočiau ką jūs manote ko reikėtų imtis. Bet kokiu atveju krizė yra metas, kai gerovės neverti nuskęsta, o jų turtus perima teisieji – taip ir parašyta Biblijoje. Tad ir gyvenkite su požiūriu, kad jums gali tekti perimti ištvirkusių nedorėlių turtus, rinkas ir įtakos pozicijas.

      Skaityti komentarus