°C
   2024 07 16 Antradienis

   Jolanta Blažytė: Sankcijos... Svarbu neprarasti tikėjimo

   Nuotrauka: promoteukraine.org nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: Jolanta Blažytė
   2022-07-11 11:00:00

   Štai ką apie sankcijas Rusijai praneša pasaulio žiniasklaida:

   1. Deutsche Wirtshafts Nachtrichten:

   „Vokietija rieda į bedugnę, o kartu su ja ir visa Europa. Infliacija, energetikos krizė, tiekimo grandinių trūkinėjimas – visa tai užgriuvo vokiečių tautą. Vokietija jau prarado apie 70 proc. savojo eksporto-importo saldo, traukiasi gamyba, šalis praranda konkurencinius pranašumus o darbuotojai darbo vietas. Kol Vokietija klibina savo ekonomikos pamatus, atsisakydama energijos tiekimo iš Rusijos, tokios šalys, kaip Indija, Kinija, Turkija, Brazilija mielai perka rusiškas žaliavas. Negana to, Indija tą pačią rusišką žaliavą, tik gerokai brangiau, parduoda į Europą. Todėl nebeaišku, kas ateityje žarstys pinigus tam, kad stabilizuoti eurą ir pačią ES. Vokietija negalės sau to leisti, jei bus sunaikinta jos gamybinė bazė. Šansai, kad ES išgyvens be Vokietijos ekonomikos pagalbos yra labai maži.“

   2. The Guardian
   „ Europos komisijos viceprezidentas Frans Timmerman teigia, kad dėl aukštų energetinių resursų kainų Europai gresia masiniai neramumai ir konfliktai. Viceprezidentas siūlo grįžti prie anglies kuro naudojimo“.

   (P.S. Ach, kažin kaip į tai reaguos Greta Thunberg?)

   3. Der Spiegel
   „Vokietijos švietimo ministras baiminasi, kad dėl dujų trūkumo gali tekti šalies mokyklose riboti ar net visiškai nutraukti vaikų ugdymo procesą“.

   (P.S. Ach, tai virusas, tai dujų trūkumas...)

   4. The Washington Post

   „Pagal Bloomberg skaičiavimus, Rusija iš naftos ir dujų eksporto uždirbs žymiai daugiau, nei uždirbo iki karo Ukrainoje pradžios. Akivaizdu, kad Putino strategijos esmė yra ta, kad maksimaliai padidinti Vakarų energetines išlaidas ir tempti gumą tam, kad suskaldyti „antirusišką“ koaliciją, kuri traškės tuo labiau, kuo labiau gilės ekonominės problemos „antirusiškose“ šalyse.“ 

   5. Vokietijos žinių transliuotojas Welt

   „Putinas šiuo metu neturi jokių problemų, kurios galėtų jį išmušti iš pasirinkto kurso. Maksimali jo užduotis – nusilpninti Ukrainą iki tokio lygmens, kad ji nebegalėtų kada nors revanšuoti atgal“. 

   Nūūū, tai suprantu, kad veikia tos sankcijos, kaip „turi būt“. Maždaug taip, kaip vakcyynos veikė prieš virusą. Bet svarbu – neprarasti tikėjimo.

   Skaityti komentarus