°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Kęstutis Krikštaponis: Europos Parlamentas - ES teatras?

      Nuotrauka: Minfo koliažas

      Autorius: Kęstučio Krikštaponio Facebook įrašas
      2020-10-24 11:00:00

      Prieš kelias dienas peržiūrėjau Youtube kanale pasirodžiusi filmuką, kuriame europarlamentaras Guido Reil (partija “Alternatyva Vokietijai“, frakcija „Tapatybė ir demokratija“) praskleidžia darbo Europarlamento užkulisius.

      Ar Jūs žinojote, kad ES Parlamentas yra Covid -19 židinys? Ar žinojote, kad dėl šios priežasties jis beveik visiškai uždarytas?

      Labai mažai žmonių tai pastebi. Reilas nesižavi ES Parlamento nesugebėjimu dirbti. Jis nenori vaidinti šiame ES teatre ir leisti save išnaudoti.

      Guido Reil filmuke pasakoja:

      „Norėčiau papasakoti apie tai, apie ką žiniasklaida nepasakoja ir kaip Covid veikia ne pačią Europą, o konkrečiai – Europarlamentą. Praeitą savaitę, dėl nustatytų COVID -19 atvejų, namo turėjo išvykti 47 EP dirbantys asmenys. 80% mano komandos darbuotojų taip pat namie...

      Didžiausia Parlamento darbo problema yra ta, kad visos paskutinės plenarinės sesijos vyko skaitmeniniu būdu.... Niekas nesusitikinėjo komisijose, nediskutavo, neskambinėjo, nieko nesiaiškino.... ir viskas buvo priimta.

      Kokią gi vertę turi šis Parlamentas? Esant dabartinei krizei, aktyviai dirba visi nacionaliniai Parlamentai, stengdamiesi ją įveikti. O šis? Šis nedaro nieko.

      Dirbti skaitmeniniu būdu – gera idėja, bet praktiškai ji neįgyvendinama. Nebelieka bendravimo tarp parlamentarų, kai kurie padaliniai nedirba visiškai. Net su vertėjavimu problemos. Taip dirbti ypač sudėtinga.

      Taigi kyla klausimas, ar iš tikrųjų tokiomis sąlygomis priimti mūsų sprendimai yra kokybiški ir ar turi didelę vertę?

      Kovo mėnesį, ryšium su Covid-19, visi europarlamentarai buvo išsiųsti namo beveik trims mėnesiams. O po to susirinko tik tam, kad priimtų sprendimus, kuriuos padiktavo ES Komisija. Tai nėra gerai...

      Ir kas gi per tą laiką buvo nuspręsta?

      Buvo priimti sprendimai dėl aplinkos taršos ir iškelti labai aukšti tikslai : iki 2030 m. sumažinti išmetamų į atmosferą teršalų kiekį 60%. Tuo dokumentu mes pasirašėme mirties nuosprendžius plieno pramonei, vidaus degimo varikliams ir tuo pačiu automobilių pramonei. (aut. Tai lygu milijonams sunaikintų gerai apmokamų darbo vietų).

      Mes taip pat „įkišome“ Europą į milijardines skolas.

      O toliau mes šnekame apie minimalias europines algas, bedarbių pašalpų dydžius...

      Ir visa tai yra „eigoje“ be JOKIŲ IŠORINIŲ DISKUSIJŲ. Be abejonių – tai didžiulis skandalas.

      Ką visa tai reiškia mano komandai? Mes dabar turime daug laiko. Mes dabar užsiimsime skurdo tema, kuris artimiausiu metu Vokietijoje labai stipriai augs...

      Man tenka dažnokai po savo straipsnių paskelbimo socialiniuose tinkluose skaityti, kad aš Europos Parlamente atstovauju Vokietijai. Ne. Čia nėra Parlamentas. Čia didelis teatras, kuriame veiksmas vyksta labai lėtai. Ir vaidinti jame kitų surežisuotas scenas nejaučiu jokio noro“.

      Taigi, nors EP dirba ir labai lėtai (per pusmetį sugebėjo priimti tik du reikšmingus teisės aktus), bet jis iš karto ima „jautį už ragų“. EP priimtų teisės aktų pasekmes pamatysim artimiausiu metu: sunaikintą Europos pramonę, milijonus bedarbių, reikšmingai padidėjusį skurdą, milijonus pabėgėlių, sunaikintas ES šalių socialines sistemas, sunaikintą kultūrą ir t.t.

      Miegosim toliau? 

      Skaityti komentarus