°C
   2020 06 06 Šeštadienis

   Ramūnas Aušrotas: Kuo rūpinasi Seimo narė Dovilė Šakalienė?

   Nuotrauka: BNS nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: Ramūno Aušroto Facebook įrašas
   2019-10-03 09:00:00

   Seimo narė Dovilė Šakalienė ir toliau nemokamai (labai tikiuosi!) rūpinasi vaiko teisių apsaugos reforma, o konkrečiai reformos vykdymo eigoje atsiradusių budinčių globėjų ekonominiu saugumu. Pagal jos pateiktą socialinių paslaugų įstatymo pataisą, su budinčiais globėjaus būtų sudarytos darbo sutartys, numatant visas iš to kylančias socialines garantijas.

   Čia kyla aibė klausimų: 

   a) kas įdarbins budinčius globėjus (t. y. sudarys su jais darbo sutartį, nes jie iš esmės dirba savarankiškai. Tai pastebėjo ir Teisės Departamentas:"Ši nuostata nedera su to paties įstatymo 2 straipsnio 2 dalies nuostata, pagal kurią budintis globotojas yra „fizinis asmuo <...> pagal su globos centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, socialinės rizikos vaikus <...>“

   b) kokios formos bus sutartis: neterminuota ar terminuota, jei terminuota, tai kokiu terminu ji bus apibrėžiama, kada (kokiu pagrindu) prasidės ir kada baigsis. Primenu, kad laikinieji budėtojai teikia paslaugas pagal poreikį, jei yra vaikų, kurie yra paimti iš šeimos ir reikalinga jų priežiūra. Taigi, jų darbas yra kintantis dalykas, priklausomas nuo vaiko situacijos vertinimo ir institucijų (VTAT, atvejo vadybininkų, teismo) sprendimų.

   Projektu iš esmės siūloma iš valstybės biudžeto lėšų nuolat finansuoti dar vieną tranų armiją, neįvertinus kiek jų yra, koks yra jų realus užimtumas, kiek tai kainuotų valstybei ir pan. dalykų. Politine prasme tai žingsnis ne vaiko grąžinimo į šeimą, bet vaiko paėmimo iš šeimos stiprinimo, arba institucionalizacijos, link. Iš esmės tai reiškia, kad mūsų valstybėje tik garsiai deklaruojama kova su institucine globa, o realybėje ji tik įgauna kitas formas. Tikiuosi, kad Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiam nelogiškam pasiūlymui nepritars.

   P.S. Komiteto posėdyje Dovilė Šakalienė bandė atsiimti projektą. Negalėjo (nes dėl jo svarstymo jau nubalsavo Seimas). O komitetas pritarė atmesti (nors buvo apgailestaujančių - spėkite kas?)

   Skaityti komentarus

   <a href="https://www.w3schools.com/html/">Visit our HTML tutorial</a> 2019 04 10 07:11

   <a href="https://www.w3schools.com/html/">Visit our HTML tutorial</a>

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai