°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Vilčių į interpeliacijas ministrams R. Karbauskis nededa: tai būtų tuščias oro virpinimas

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   2022-08-12 10:00:00

   Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis opozicijos ketinimus rudenį teikti interpeliaciją ne tik užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, tačiau ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui vadina tuščiu oro virpinimu. Nors R. Karbauskis teigia palaikysiantis inicijuojamas interpeliacijas, tačiau, neabejoja jis, pokyčiai Seime po jų tikrai neįvyks.

   „Ir vieną, ir kitą (interpeliuoti – ELTA) būtų tuščias oro virpinimas, nes realiai žinant, kad Saulius Skvernelis ir jo vadinamieji demokratai balsuoja už Vytauto Landsbergio pripažinimą valstybės vadovu, o kitą dieną pradeda kalbėti, koks blogas yra Gabrielius Landsbergis, nors jie yra bičiuliai, tai aš paprasčiausiai netikiu, kad opozicijos konsolidacija įmanoma. Šioje vietoje vienintelis kelias, kur galėtų pasikeisti vienas ar kitas ministras, yra premjerė ir tik jos sprendimu tai galėtų būti padaryta. Bet matosi, kad nėra jokios politinės valios“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė „valstiečių“ lyderis.

   R. Karbauskis pažymėjo, esą „valstiečiai“ iniciatyvas palaikytų tik tam, kad ministrai viešai atsakytų į klausimus.
   „Jas reikia rengti vien dėl to, kad ministrai priverčiami Seime viešai atsakinėti į klausimus, tai dėl to reikia tai daryti. Tai tikrai visas interpeliacijas paremsime ir inicijuosime ką tik galėsime. Bet esmė ta, kad žmonės tikisi pokyčių, bet pokyčiai realiai Seime neįvyks, nes nėra opozicijos, kuri šiandien būtų pajėgi su valdančiąja dauguma rungtis ir atstatydinti ministrus“, – pridūrė jis.

   ELTA primena, kad praėjusį penktadienį „Perlas Energija“ pranešė, kad sparčiai augant elektros kainoms, nebegali vykdyti savo įsipareigojimų fiksuotą elektros tiekimo kainą pasirinkusiems klientams ir jiems pritaikys tiekimo planus kintama kaina, susieta su elektros kainomis biržoje.

   Toks įmonės žingsnis sukėlė diskusijas, kad vertėtų atidėti trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą. Pasak prezidento patarėjo Vaido Augustinavičiaus, jį stabdyti būtina, kol nesugriežtinta tiekėjų veiklos priežiūros tvarka. Energetikos ministerija pirmadienį pranešė, jog atitinkami teisės aktų pakeitimai ruošiami, bus pateikti Vyriausybei artimiausiu metu, o rudens sesijos pradžioje – ir parlamentui. Energetikos ministras Dainius Kreivys taip pat neatmetė, kad trečiasis etapas gali būti atidėtas.

   Vis tik LEA ketvirtadienį dar pranešė, kad, naujausiais duomenimis, trečiojo etapo dalyviai tiekėją renkasi aktyviai – jau 50 proc. iš visų 820 tūkst. vartotojų jau yra sudarę sutartį su viena iš šešių elektrą tiekiančių bendrovių.
   Opozicija prakalbo, kad rudenį dėl susiklosčiusios situacijos, jei energetikos ministras Dainius Kreivys neatsakys į visus klausimus, gali būti svarstoma ir dėl dar vienos interpeliacijos, mat, pažymi jie, tiekėjo „Perlas Energija“ sprendimas yra valdžios atsakomybė.

   Skaityti komentarus

   Valentinas Žemaitis 2022 15 08 08:50

   Geriau užsiimtų rimtais pasiūlymais. Gaila žiūrėti į Prunskienės įdėjų paveldytoją.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai