°C
   2020 09 22 Antradienis

   Vilniuje perkami pirmieji elektriniai autobusai

   Nuotrauka: Krasan nuotr.

   2019-03-15 14:00:00

   Vilniaus miesto meras ir bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vadovas penktadienį pasirašė sutartį su tiekėjų grupe, sudaryta iš bendrovės „TM Service“ ir autobusų gamintojo iš Turkijos „Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A. S.“, kuria patvirtintas elektrinių autobusų pirkimas. 

   Planuojama, jog 5 elektriniai autobusai į sostinės gatves išvažiuos šį rudenį. Autobusų ir pakrovimo įrenginių sandorio vertė 1,5 mln. eurų, o pats pirkimas bus finansuojamas bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ lėšomis.

   „Per pusantrų metų beveik 300 naujų transporto priemonių papildę Vilniaus viešojo transporto parką, nesustojame ir žengiame prie elektrinių ir hibridinių autobusų pirkimo“, - pranešime spaudai cituojamas sostinės meras Remigijus Šimašius.

   Planuojama, jog iki 2020 m. sostinės autobusų parkas pasipildys iš viso 135 naujais autobusais - 5 elektra varomais, 70 hibridinių (20 triašių ir 50 dviašių), 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų ir 10 mažos talpos dyzelinių autobusų.    Kaip praneša Vilniaus miesto savivaldybė, autobusų gamintojai kartu su kiekviena nauja elektrine viešojo transporto priemone pristatys ir įkrovimo įrenginius - autobusų traukos baterijos bus įkraunamos bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ patalpose. Be to, autobusuose bus sumontuotos standartinės Combo-2 jungtys, kuriomis traukos baterijas mieste bus galima įkrauti nuo esančių elektrinių automobilių įkrovimo stotelių.

   Vienas elektrinis autobusas talpins 23 keleivius - jame bus 10 sėdimų vietų, įskaitant vairuotojo vietą, taip pat 12 stovimų ir 1 vieta neįgaliesiems. Autobuso ilgis 5,8 metro, o tai užtikrins galimybę keleivius vežti siauromis senamiesčio gatvėmis. 

   Autobusuose bus įrengta šiuolaikinė keleivių informavimo, vaizdo stebėjimo kamerų autobusų viduje ir išorėje ir keleivių skaičiavimo sistema.   Kaip ir kituose sostinėse naujuose autobusuose, juose veiks nemokamas belaidis internetas, o savo išmaniuosius įrenginius keleiviai galės įkrauti pasinaudodami specialiomis USB jungtimis. 

   Anot bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinio direktoriaus Rimanto Markausko, pagal dabartinį planą iki 2020 m. atnaujinus sostinės autobusų parką jame neliks senesnių nei 7 metų autobusų. 

   Skaityti komentarus