°C
   2020 05 26 Antradienis

   Vyriausybės tikslas: uždrausti taršių automobilių įvežimą į Lietuvą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-06-06 17:00:00

   Europos Komisijai (EK) paraginus Lietuvą didinti biudžeto pajamas įvedant automobilių taršos mokestį, premjeras žada svarstymus dėl draudimo į Lietuvą įvežti taršius automobilius.

   Saulius Skvernelis siūlo nustatyti didelį taršių automobilių registracijos mokestį. 

   „Žingsnis būtų nebeleisti į Lietuvą įvežti taršių automobilių nustačius registracijos mokestį, kad tiesiog neapsimokėtų (įvežti – BNS)“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams pareiškė S. Skvernelis.   

   Tačiau jis pabrėžė, kad naujas registracijos mokestis nebūtų taikomas toms transporto priemonėms, kurios jau važinėja Lietuvos keliais. 

   „Neliesti to transporto, kuris jau yra Lietuvoje naudojamas“, – teigė premjeras.  

   Pasak jo, Lietuvoje jau yra žengtas pirmas žingsnis, turintis paskatinti gyventojus atsisakyti taršių automobilių – jiems siūloma tam tikra kompensacija už tai, kad seną ir taršų automobilį keis į naują.

   Finansų ministras Vilius Šapoka gegužės pabaigoje yra pareiškęs, kad šiemet vėl bus grįžta prie siūlymo įvesti automobilių taršos mokestį. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus