°C
   2024 05 28 Antradienis

   Mindaugas Puidokas: Kviečiu visus jungtis prie puikios iniciatyvos: METŲ MEDŽIO RINKIMŲ 2023

   Nuotrauka: Organizatorių nuotr.

   Autorius: Dr. Mindaugas Puidokas
   2023-04-18 13:00:00

   Kviečiu visus jungtis prie puikios iniciatyvos: METŲ MEDŽIO RINKIMŲ 2023. Šį konkursą Lietuvos arboristikos centro vadovas Algis Davenis organizuoja jau 4 kartą! Šių metų medis-nugalėtojas Lietuvoje 2024 metais bus pristatytas Europos Metų Medžio Konkurse.

   Simonas Daukantas rašė: „Kas gali būti meilingesniu žmogui, kaipo ilsėtis po tuo ąžuolu, liepa ar klevu, po kuriuo jo bočius taip pat nuvargęs ilsėjo“.

   Lietuviams medžiai - ypatingi. Aš pats su šeima esu pasodinęs dešimtis ąžuoliukų, kitų medelių ir visuomet pasisakiau už jų saugojimą bei išmintingą priežiūrą. 

   Šis konkursas - medžių balsas mums, žmonėms. Jis rengiamas tam, kad būtų išgirstos ypatingiausiųjų Europos medžių istorijos, o žmonės darsyk prisimintų, kokie svarbūs medžiai vietos ir regiono savitumui. Tik darnoje su gamta, mišku, medžiu pabunda žmogaus savastis ir širdis ima jausti, kad esame gamtos dalis! 

   Informacija apie konkursą.

   Kviečiu dalintis šiuo mano įrašu ir apsidairyti gamtoje: kuris medis galėtų būti siūlomas konkursui? Dalyvauti gali patys įvairiausi medžiai - svarbu pateikti paraišką ir nusiųsti reikiamą informaciją.

   P.S. Konkurso puslapis feisbuke - pamėkite ir sekite visą konkurso informaciją, medžių istorijas.

   Skaityti komentarus