°C
   2020 08 14 Penktadienis

   Naujojoje Zelandijoje įsigalios plastikinių maišelių draudimas

   Nuotrauka: Milenio nuotr.

   2019-11-18 08:00:00

   Pagrindinis prioritetas - rūpintis aplinka. Puikus pavyzdys drabužius parduodantis prekės ženklas, kuris pasodina 10 medžių už kiekvieną įsigytą daiktą. Mes visada ieškome būdų, kaip sumažinti taršą, ir skatiname kitus daryti  tą patį! Ši žinia iš Naujosios Zelandijos yra neįtikėtinai džiuginanti.

   Manoma, kad visame pasaulyje naudojamas maždaug 1 trilijonas vienkartinių plastikinių maišelių. Tai yra 2 milijonai maišelių kiekvieną minutę! Deja, daugelis šių maišelių patenka į natūralią aplinką, kur gali pakenkti laukinei gamtai. 

   2018 m. buvo įdėta daug pastangų, kad mažėtų plastikinių vienkartinių indų naudojimas. Miestai ir kelios įmonės pasiryžo uždrausti vienkartinių šiaudelių naudojimą, atidarytos maisto prekių parduotuvės, kuriose nėra plastiko. Rugpjūčio 10 d. Naujoji Zelandija prisidėjo prie tų, kurie sako „ne“ vienkartiniam plastikui.

   Spaudos konferencijoje Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern paskelbė apie vienkartinių plastikinių maišelių draudimą, kurie įsigalios kitais metais.

   „Mes imamės priemonių tam, kad sumažintume taršą plastiku ir neperleistume šios problemos ateities kartoms“, - sakė ji. Skaičiuojama, kad Naujoji Zelandija kasmet sunaudoja 750 milijonų plastikinių maišelių, apytiksliai kiekvienas Naujosios Zelandijos pilietis sunaudoja 150 maišelių. 

   Mažmenininkai per šešis mėnesius privalo atsisakyti plastikinių maišelių. Neįvykdžius to, gresia bauda iki 100 000 USD.

   Kas paskatino įvesti šį draudimą? Pasak Ardern, tarša plastiku yra pati dažniausia tema, apie kurią kalba Naujosios Zelandijos vaikai. Ji atkartojo jų susirūpinimą dėl „kalno maišų, kuris teršia mūsų brangią pakrančių ir jūrų aplinką ir daro didelę žalą visų rūšių jūros gyventojams“.

   Naujoji Zelandija nėra pirmoji šalis, uždraudusi plastikinius maišelius. Bangladešas 2002 m. uždraudė vienkartinius plastikinius maišelius, o nuo to laiko dar 13 šalių pasekė šiuo pavyzdžiu. Naujoji Zelandija šį skaičių padidina iki 15.

   Skaityti komentarus