°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   Išdalyti „Emmy“ apdovanojimai

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   Autorius: Rasa Strimaitytė (ELTA)
   2019-09-23 11:00:00

   Sekmadienio vakarą Los Andžele išdalyti „Emmy“ apdovanojimai, kuriuose triumfavo fantastinis serialas „Sostų karai“ („Game of Thrones“). Gegužę po aštuonių sezonų baigtas rodyti serialas iškovojo iš viso 12 apdovanojimų, tarp jų – kaip geriausias draminis serialas.  Peteris Dinklage‘as už vaidmenį seriale atsiėmė geriausio antrojo plano aktoriaus apdovanojimą. „Sostų karai“ po 12 „Emmy“ statulėlių jau yra laimėję 2015 bei 2016 metais.

   Tarp kitų „Emmy“ laimėtojų yra ir Lietuvoje kurtas „Černobylis“, taip pat „Fleabag“, „Nuostabioji ponia Maisel „(„The Marvelous Mrs. Maisel“) bei „Ozarkas“ („Ozark“). „Emmy“ dalijami 120 kategorijų, laimėtojus renka 24 000 JAV Televizijos akademijos narių. Tai buvo jau 71-oji „Emmy“ apdovanojimų ceremonija. Ketvirtą kartą istorijoje ceremonija vyko be vedėjo.

   Geriausiu pagrindinio draminio serialo vaidmens atlikėju pripažintas 50-metis Billy‘is Porteris. Jis atsiėmė trofėjų už savo vaidmenį seriale „Poza“ („Pose“). Tai buvo pirmas kartas, kai prizą šioje kategorijoje iškovojo savo homoseksualumo neslepiantis aktorius. Jis, be kitų, įveikė Bobą Odenkirką, Jasoną Batemaną ir Kitą Haringtoną.   Geriausia pagrindine draminio serialo vaidmens atlikėja pripažinta 26-erių Jodie Comer, sukūrusi vaidmenį seriale „Žudant Ievą“ („Killing Eve“). Šioje kategorijoje taip pat nominuotos buvo Viola David, Robin Wright, Emilia Clarke, Mandy Moore bei Sandra Oh.

   Skaityti komentarus