°C
   2021 04 19 Pirmadienis

   Lietuvai Tarptautiniame vaikų taikos plakato konkurse atstovaus 13-metės kaunietės piešinys

   Nuotrauka: Lietuvos LIONS klubų asociacijos nuotr.

   2020-12-02 15:00:00

   Lietuva šiemet prisijungė prie Tarptautinio vaikų taikos plakato konkurso ir trečiadienį konkursui pateikė mūsų šalies nugalėtojos plakatą, kurį sukūrė Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos septintokė, 13-metė Skaistė Gurinaitė. Mokinės dalyvavimą konkurse parėmė Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubas.

   Skaistė konkursui pateikė plakatą, sukurtą, pasak jos, tik iš ketvirto karto – dar trys piešiniai liko namie. Anglijoje gimusi ir prieš keletą metų į Lietuvą mokytis atvykusi Skaistė sako nelankiusi jokių dailės būrelių ar mokyklos, o jos plakato turinį įkvėpė geografijos bei istorijos pamokos, klausoma muzika ir su koronavirusu susiję neramūs laikai pasaulyje.

   „Kai dar nebuvo karantino ir ėjau į mokyklą, geografijos kabinete žiūrėjau į gaublį ir prisiminiau šį Taikos plakatų konkursą. Galvojau pasirinkti kokią nors Lietuvos pilį, bet nusprendžiau pavaizduoti garsųjį Londono pastatą – Big Beno laikrodį. Taip pat nupiešiau daug taikos simbolių – balandžius, gėles, žalios spalvos, vandenį, kuris reiškia ramybę. Piešdama galvojau apie gamtą, kur ramu ir nėra problemų, žmonės gali atsipalaiduoti. Pastaruoju metu pasaulyje labai neramu, todėl piešdama paprasčiausiai visiems linkėjau ramybės“, – pasakoja septintokė Skaistė.   Taikos plakatų konkurso 2020–2021 metų tema – „Tarnaujam Taikai“. Nacionaliniame Lietuvos finale, kaip teigiama Lietuvos LIONS klubų asociacijos pranešime, dalyvavo keturių moksleivių piešiniai iš Kauno, Plungės, Mažeikių ir Telšių.

   Konkurse gali dalyvauti 11-13 metų moksleiviai. Tarptautinė LIONS klubų asociacija atrinks 24 tarptautinius finalininkus iš maždaug 60 pasaulio šalių. Nuo 1988 m. rengiamame konkurse jau dalyvavo daugiau kaip 3,6 mln. vaikų.   Nugalėtojai bus paskelbti vasario 1 dieną. Didžiojo prizo laimėtojo laukia 5000 JAV dolerių premija, kurią jis kviečiamas atsiimti JAV. Kitiems trims prizininkams bus įteikti 500 JAV dolerių prizai.

   Pernai Taikos plakato konkurso nugalėtoju tapo 12-metis Zhang Zhuo iš Kinijos.

   Skaityti komentarus