°C
   2021 07 25 Sekmadienis

   Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose – K. Kaupinio triumfas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-05-30 09:00:00

   Šeštadienį įvykusiuose pirmuosiuose Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų susižėrė režisierius Karolis Kaupinis bei jo filmas „Nova Lituania“.

   Valdovų rūmų kieme vykusioje ceremonijoje „Nova Lituania“, nominuotas 12-oje kategorijų, iš viso gavo devynis apdovanojimus, įskaitant geriausio ilgametražio vaidybinio filmo.

   Pats K. Kaupinis buvo pripažintas geriausiu režisieriumi ir scenarijaus autoriumi. Filmo aktoriai Eglė Gabrėnaitė ir Vaidotas Martinaitis buvo pripažinti geriausiais antraplaniais aktoriais.

   Tris apdovanojimus gavo dokumentinio filmo „Animus Animalis“ komanda – filmas buvo pripažintas geriausia ilgametraže dokumentine kino juosta.

   Publikos simpatijų prizą laimėjo Marijos Kavtaradzės drama „Išgyventi vasarą“. Šios kategorijos nugalėtoją lėmė portalo lrt.lt skaitytojų balsai.


   Prizas už viso gyvenimo nuopelnus įteiktas legendiniam Lietuvos kino operatoriui Algimantui Mikutėnui. Jam prizą įteikė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

   Apdovanojimai iš viso buvo įteikti 20-yje kategorijų.

   Nacionalinius Lietuvos kino apdovanojimus Lietuvos kino centras rengia kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, bendradarbiaujant su autorių teisių administravimo asociacijomis LATGA bei AGATA.


   Lietuvoje nuo 2008 metų organizuojami ir kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Gervės statutėlė geriausiems kino kūrėjams teikiama kasmet, apdovanojimai dėl finansinių sunkumų neįvyko tik 2019 metais. K. Kaupinio filmas „Nova Lituania“ pernai lapkritį buvo pripažintas geriausiu filmu ir šiuose apdovanojimuose.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus