°C
   2024 07 16 Antradienis

   Paskelbti geriausi praėjusių metų Lietuvos bibliotekininkai

   Nuotrauka: Vygaudas Juozaitis

   Autorius: Ramūnas Korsakas
   2023-04-25 15:00:00

   Balandžio 24 d. kultūros ministras Simonas Kairys pasveikino šalies bibliotekininkų bendruomenę 23-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga ir paskelbė geriausius 2022 metų bibliotekininkus.

   S. Kairys, sveikindamas bibliotekininkų bendruomenę, pabrėžė, kad bibliotekininkų žinios, entuziazmas ir kūrybingumas yra ne mažiau svarbūs nei vertingiausi bibliotekų fondai.

   „Nors pastarasis laikotarpis atnešė daug iššūkių, bibliotekos juos puikiai įveikia taip, kaip ir turėtų įveikti XXI a. kultūros ir atminties institucijos. Noriu padėkoti už vertingas bibliotekų iniciatyvas vykstant karui Ukrainoje. Už svetingai atvertas duris savo laisvę ginančios šalies karo pabėgėliams. Taip pat – už žmogišką, jautrų ryšį su kiekvienu bibliotekos lankytoju, už pagalbą ieškantiems informacijos, o kartais – tiesiog šilto žodžio“, – sakė kultūros ministras.

   Jis pažymėjo, kad daug kartų lankydamasis įvairiuose Lietuvos regionuose įsitikino, koks didžiulis mūsų šalyje yra bibliotekų vaidmuo. Nesvarbu, ar kalbama apie didžiuosius miestus, ar apie kaimus – visur bibliotekos yra ta vieta, kuri suburia vietos bendruomenę, atveria kelius į pažinimą, o kartu stiprina pilietinę visuomenę.

   Atsižvelgus į Lietuvos bibliotekų tarybos rekomendacijas, 2022 metų geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjai Rimai Giržadienei už aktyvią Šiaulių krašto istorijos tyrimų veiklą, krašto paveldo išsaugojimo tradicijų ir šiuolaikiškų naujų bibliotekos darbo metodų, informacinių technologijų bei inovatyvių paslaugų sujungimą, didinant Šiaulių miesto vyresnio amžiaus bendruomenių narių kūrybiškumą ir bendruomeniškumą.

   2022 metų geriausio bibliotekos vadovo vardą pelnė Lietuvos audiosensorinės bibliotekos direktorė Inga Davidonienė už lyderystę plečiant Lietuvos bibliotekų vartotojų auditorijas, didinant kultūros ir bibliotekų paslaugų prieinamumą žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, ir jų interesų atstovavimą.

   Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė Greta Kėvelaitienė įvertinta 2022 metų geriausiu jaunojo bibliotekininko vardu už indėlį kuriant Lietuvos informacinę visuomenę ir didinant jos atsparumą informacinėms grėsmėms, skatinant ir plėtojant bendras bibliotekų veiklas medijų ir informacinio raštingumo ugdymo bei skaitymo skatinimo srityse, profesionalų Lietuvos bibliotekų atstovavimą užsienyje ir gerosios praktikos sklaidą.

   Geriausių bibliotekininkų vardai bibliotekų specialistams suteikiami už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius laimėjimus per praėjusius metus.

   Skaityti komentarus