°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Tarptautinis festivalis „Kauno literatūros savaitė“ įžengė ir į miesto viešąjį transportą

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   Autorius: ELTA informacija
   2022-04-13 17:00:00

   Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamas tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“ kviečia miesto autobusų keleivius pakelti akis ir atrasti žinomų ar nežinomų literatūros veikalų citatas.

   Anot VDU pranešimo, festivalio rengėjai tikisi, kad skelbimai su literatūros klasikų ir šiuolaikinių autorių ištraukomis privers nusišypsoti, susimąstyti, taps pašnekesio tema ar paskatins dažniau pasivažinėti viešuoju transportu, nes skirtinguose maršrutuose – skirtingi autoriai.

   „Šitą idėją puoselėjau seniai, nuo tada, kai studentaudamas Londono metro šalia komercinių reklamų pamačiau literatūrines citatas. Svarbiausias mūsų tikslas – priartinti literatūrą prie kasdienės aplinkos. Juk tokiame mieste kaip Kaunas viešasis transportas neatskiriama daugelio miestiečių gyvenimo dalis. Pamanėme, kad ši erdvė gali pasiūlyti galimybę sužinoti ką nors naujo, o ne vien skaičiuoti likusias stoteles ar spoksoti į telefono ekraną. Turiu vilties, kad ši akcija Kaune neliks vienintelė, ir ja paseks ir kiti Lietuvos miestai,“ – apie kultūrinę-edukacinę iniciatyvą pasakoja Kauno literatūros savaitės meno vadovas Laurynas Katkus. 

   Akcijos organizatoriai paprašė festivalio kolegijos narių, literatūros žinovų ir kritikų pasidalinti mėgstamiausiomis Kauno, Lietuvos bei pasaulio rašytojų citatomis. 

   „Klausėme – kas jums pirmiausia ateina į galvą, prisiminus tą ar kitą rašytoją? Norėjome, kad kauniečiai įsitikintų, jog lietuvių literatūra kalba ne tik apie gamtą ir tėvynę, o apie kur kas daugiau dalykų. Norėjome, kad ištraukos suteiktų akstiną pasidomėti, trauktų įsimenančiais vaizdiniais, sąmojumi ar lyriška atmosfera,“ – intriguoja L. Katkus. Su kai kuriais citatų autoriais kauniečiai jau turėjo progos susitikti praėjusių metų festivalyje, su kitais susitikimai dar laukia šią gegužę, tarp jų su Vaiva Grainyte, Sandra Bernotaite, Eka Kurniawanu ar Piotru Adamczyku.

   VDU atstovė Indrė Sekevičienė primena, kad festivalio „Kauno literatūros savaitė“ rengėjai kviečia fotografuoti ir dalintis patikusiomis citatomis socialiniuose tinkluose, parašant, kur ir kokiu autobusu keliauta, kuris autorius sutiktas. Tereikia pridėti grotažymę #literaturossavaite

   Ši akcija yra įžanga į tradicija tampantį tarptautinį rašytojų ir knygų festivalį „Kauno literatūros savaitė“, kuris vyks gegužės 4–8 dienomis. Festivalio, kuris yra projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis, programoje pristatomi užsienio ir Lietuvos, jaunieji ir pripažinti, skaitytojams gerai žinomi rašytojai bei poetai.

   Skaityti komentarus