°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   Turizmo dieną Klaipėda kvies į nemokamus renginius

   Nuotrauka: alkas.lt nuotr.

   Autorius: alkas.lt informacija
   2020-09-26 19:00:00

   Atėjus rudeniui, rugsėjo 27-ąją, Klaipėdoje, kaip ir visame pasaulyje, bus minima Turizmo diena. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, tęsdamas gražią tradiciją, pakvies miestiečius ir svečius į pažintines ekskursijas po uostamiestį.

   „Šie metai turizmo sektoriui – neeilinių iššūkių ir išbandymų metai. Tačiau keliones po pasaulį sutrikdžiusi pandemija paskatino išnaudoti visą turimą potencialą vietinio turizmo skatinimui, tam jėgas sutelkė visas regionas. Nors šiemet nesulaukėme kruizinių laivų, o užsienio svečių buvo mažiau nei įprastai, tikiu, kad miestą ir pajūrio kraštą iš naujo atrado lietuviai, ypač tie, kurie atostogas iki šiol leisdavo užsienio kurortuose. Atsveikindami su šiltuoju sezonu kartu norime priminti, kad Klaipėdoje ir visame pajūrio krašte yra ką veikti ir rudenį, ir žiemą“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

   2020-ųjų metų įvykiai paskatino visus keisti įprastus darbo metodus, peržiūrėti bei įvertinti atostogų planus – sako Klaipėdos turizmo ir kultūros centro (KTKIC) direktorė Romena Savickienė. Juk daugelis planavo pasilepinti saule prie Viduržemio jūros, pasivaikščioti didžiųjų Europos miestų senamiesčiais, pažinti kitus tolimuosius kraštus.

   „Vis dėlto ši nepatogi ir nemaloni situacija tapo puikia dingstimi lietuviams pažinti savo pačių kraštą: pailsėti prie savo jūros, pamatyti savo senamiesčius, išgirsti istorijų apie savo miestą bei šalį“ – įžvalgomis dalinasi Klaipėdos turizmo ir kultūros centro vadovė.

   Nauji projektai ir skatinimas pažinti Klaipėdos kraštą 

   Atostogaujantiems kraštiečiams pajūrio regione buvo pristatyta ne viena nauja pramoga. Visi buvo kviečiami suverti Pajūrio krašto pažinimo kelio apyrankę-talismaną, keliauti Vėtrungių keliu, dalyvauti išskirtinėse teatralizuotose ekskursijose po miesto gatves, aktyviai sportuoti gamtoje bei mėgautis Klaipėdos paplūdimiais. Klaipėdą bei pajūrio kraštą, nors ir mažiau nei įprasta, lankė ir svečiai iš užsienio – daugiausia iš Vokietijos, Lenkijos ir kaimyninių šalių.

   Anot R. Savickienės, ši vasara nors ir buvo kitokia, tačiau ne ką mažiau darbinga: „Galime pasidžiaugti tuo, kad Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras parengė ne vieną projektą: Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skelbtame konkurse „Turizmo inovacijos” finansavimą gavo net trys KTKIC teikti projektai, Lietuvos kultūros tarybos skelbtame „Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir paslaugų kūrimas“ konkurse laimėjo projektas „Vienos Klaipėdos gatvės istorija“. Gautas finansavimas padės plačiau skleisti žinią apie galimybes pailsėti Klaipėdoje, didins lankytinų objektų patrauklumą, ieškantiems informacijos virtualioje erdvėje, ji bus dar patogiau ir patraukliau pateikiama. Klaipėdos gatvės istorijų projektas – teatralizuotos ekskursijos po įvairias Klaipėdos miesto gatves, turėtų padėti patiems klaipėdiečiams geriau pažinti savo miestą, gal net tapti bendruomenes jungiančia grandimi, skatinančia kartu veikti, keisti požiūrį į vietą, kurioje gyvenama. Ruošiama ne viena naujovė: elektroninė parduotuvė, kurioje bus galima įsigyti nuo suvenyrų iki ekskursijų, o greitesnę informaciją padės teikti į internetinę svetainę įdiegtas Klaipėdos pokalbių robotas, net 8 miesto skulptūros prabils ir pačios pasakos istorijas apie save. Visomis šiomis naujovėmis tikimės pasidalinti rudeniui dar nepasibaigus” – kalba direktorė R. Savickienė.

   Turizmo dienos renginiai

   Nors Pasaulinė turizmo diena minima rugsėjo 27-ąją, Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai nemokamais renginiais bus džiuginami jau nuo ateinančio šeštadienio – rugsėjo 19-osios. „Tebūnie tai turizmo savaitė ir dar šiek tiek“ – entuziastingai kalba centro direktorė R. Savickienė ir kviečia dalyvauti renginiuose. Jūsų laukia net 10 nemokamų teatralizuotų ekskursijų „Vienos Klaipėdos gatvės istorija“; ekskursijos į archyvo saugyklą, kurioje anksčiau buvo saugomi pinigai, o dabar – istorinė atmintis; orientacinės varžybos, kur galėsite pasitikrinti savo, kaip detektyvo, įgūdžius; galimybė apsilankyti Jono kalnelio poternoje bei pažinti įdomiausius industrinius Klaipėdos objektus.

   Skaityti komentarus