1. Aukštą testosterono kiekį turintys žmonės patiria malonumą dėl kitų pykčio.
2. Žema savigarba pasižymintys asmenys yra linkę žeminti kitus. Žmonės, kuriems buvo pasakyta, kad jų IQ testo rezultatai prasti, išsakė daugiau įvairaus pobūdžio prietarų nei tie, kuriems pranešta apie aukštesnius rezultatus.
3. Žmonės nuoširdžiai tiki, kad jų neigiamos nuomonės apie kitus yra tiesa ir neturi jokio ryšio su jais bei jų pasitikėjimu savimi. Tiesą sakant, kitų žeminimas padeda tokiems asmenims padidinti savo savigarbą.
4. Žmonių elgesį veikia kūno pojūčiai. Pavyzdžiui, yra stiprus ryšys tarp vangumo, sunkumo jausmo ir tokių savybių kaip orumas bei rimtumas.
5. Įdomus faktas, jog standumo ir kietumo jausmas paverčia žmones nelanksčiais. Pavyzdžiui, ant kietų kėdžių sėdintys asmenys derybose itin sunkiai leidžiasi į kompromisus. Žvelgdami į šiurkštų paviršių žmonės supranta tarpusavio santykių sudėtingumą, o šaltis yra glaudžiai susijęs su vienatvės jausmu.
6. Žmonės linkę daryti nemoralius dalykus arba ignoruoti pagalbos prašymą, jeigu tam nereikia pastangų arba nereikia atsisakyti padėti tiesiogiai (žvelgiant pagalbos prašančiajam į akis).
7. Tačiau daugiau žmonių elgiasi kaip tikėtasi, jeigu turi priimti moralų sprendimą prieš ką nors, t.y. kam nors stebint.
7. Melavimas reikalauja daug protinių pastangų. Meluojantysis turi tuo pačiu metu prisiminti melą, kurį sako bei tiesą, kurią slepia (kad netyčia neprasitartų). Dėl to jis kalba paprastais sakiniais, tokiam žmogui sunkiau susidoroti su įvairiomis protinių gebėjimų reikalaujančiomis užduotimis.
8. Kai žmonės yra stebimi, jie elgiasi geriau. Veikia net ir iliuzija, kad esi stebimas. Pavyzdžiui, vienoje savitarnos kavinėje buvo pakabintas žmogaus akių atvaizdas ir pastebėta tendencija, jog daugiau lankytojų pradėjo susirinkti savo indus.
9. Elgesys veikia moralę. Žmonės, kurie melavo, kažką išdavė ar atliko kitokį nemoralų veiksmą, pradeda kitaip suvokti gėrį ir blogį.
10. Išvaizda dažnai būna apgaulinga. Iš pirmo žvilgsnio sąžiningas, geras, patrauklus žmogus gali būti visai ne toks, koks atrodo. Tačiau mes linkę labiau pasitikėti išvaizda, nepankankamai vertiname nuoširdumą.
11. Išvaizda vaidina svarbų vaidmenį netgi tada, kai balsuojama per rinkimus. Politikų brandumas ir fizinis patrauklumas yra labai svarbus renkantis, už ką balsuoti (žinoma, nesąmoningai).
12. Sėkmingesni ir turtingesni žmonės laikomi protingesniais, išmintingesniais ir atvirkščiai. Dažnai žmonės linkę manyti, kad tie, kurie yra sėkmingi, arba tie, kurie kenčia nepriteklių, to nusipelno.
13. Laimingesnis ne tas, kuris turi daug pinigų, bet tas, kuris turi daugiau nei jo kaimynas. Žmonės nuolat lygina save su kitais ir jaučiasi patenkinti, jei jie tam tikru atžvilgiu yra geresni.
14. Pyktis didina žmonių norą turėti. Jie iš visų jėgų stengiasi gauti daiktą, kuris asocijuojasi su neigiamomis emocijomis.
15. Kuo sunkesnį sprendimą reikia priimti, tuo labiau žmonės linkę palikti dalykus taip, kaip yra. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje yra itin didelis prekių pasirinkimas ir pirkėjas negali greitai išsirinkti geriausio iš jų, greičiausiai jis išeis nieko nenusipirkęs.
16. Kai asmuo jaučia, kad nekontroliuoja situacijos, jis yra linkęs matyti nerealius įvykių scenarijus bei tikėti sąmokslo teorijomis.
17. Žmonės linkę apgailestauti dėl greitų sprendimų, net jei jų rezultatai džiugina. Svarbus ne sprendimui priimti skirtas laikas, o jausmas, kad buvo pakankamai laiko ir nereikėjo skubėti.
18. Ne visi rizikos veiksniai yra vienodi. Pavyzdžiui, tas pats žmogus gali be baimės šokti su parašiutu, tačiau labai bijoti savo viršininko. Arba treniruoti tigrus, bet rausti iš gėdos, drebėti iš baimės, kai reikia kalbėtis su gražia moterimi.
19. Nuobodulys turi šviesiąją pusę. Nuobodūs žmonės dažnai ieško būdų, kaip daryti gerus darbus, nes pramogos, pasilinksminimai jų nedomina, nesuteikia gyvenimui prasmės.
Skaityti komentarus