°C
      2024 04 16 Antradienis

      Ką dar reikia nuveikti iki Naujųjų sutikimo?

      Nuotrauka: Pixabay.com

      2020-12-27 09:00:00

      Nedaug dienų liko Iki naujametinės nakties. Netrukus ateis laikas atsisveikinti su senaisiais metais ir susitikti su naujomis gyvenimo teikiamomis galimybėmis. Kaip nepraleisti svarbiausių dalykų ruošiantis šventėms ir ką reikia padaryti iki 2021 pradžios? 

      1. Išanalizuokite besibaigiančius metus

      Prisiminkite visas savo sėkmes, džiaugsmingus įvykius, nutikusius per pastarąsias 365 dienas. Verta prisiminti net ir mažas pergales.

      Prisiminkite ne pačius maloniausius įvykius. Pagalvokite, kaip išgyvenote sunkias akimirkas, kas suteikė jėgų su jomis susidoroti? Kokius sprendimus priėmėte, ko išmokote? Juk gyvenime svarbu viskas: pasiekimai, pralaimėjimai, džiaugsmai ir sunkumai.

      2. Atsiprašykite ir atleiskite

      Jei su kuo nors ginčijatės, ką nors įžeidėte - susitaikykite, atsiprašykite. Jei pykstate su kuo nors, pabandykite atleisti. Jūs neturėtumėte eiti į Naujuosius metus su senomis nuoskaudomis. Laikas yra per daug vertingas, kad būtų švaistomas konfliktams.

      3. Atiduokite skolas

      Žinoma, geriau nieko niekada nesiskolinti. Bet jei tai jau įvyko, pabandykite skolas grąžinti iki Naujųjų metų. Beje, „skolos grąžinimo“ sąvoka šiame kontekste apima ir pažadų laikymąsi. Ar pažadėjote kam nors padaryti ką nors svarbaus? Pabandykite ištesėti.

      4. Padarykite generalinę tvarką

      Kai jau atsikratėte skolų ir psichinio negatyvo, laikas pašalinti šiukšles. Išmeskite visas sulaužytas smulkmenas, paaukokite nereikalingų daiktų labdarai, išvalykite kompiuterio aplankus. Šis valymas ne tik atgaivins jūsų namus ir erdvę, bet ir atlaisvins vietos naujoms idėjoms ir įkvėpimui.

      5. Suplanuokite šventę

      Šalyje įvesti ribojimai susitikti su kitais, nėra priežastis atsisakyti šventės. Galite ją susikurti jaukiame pačių artimiausių rate arba švęsti vienumoje, jei taip gavosi. 

      Sudarykite pirkinių sąrašą, išsirinkite skanėstų receptus, nuspręskite, kuo pasipuošite (net sutinkant Naujuosius vienumoje verta susikurti šventišką aplinką).

      Pamirškite nuobodų televizoriaus žiūrėjimą! Išlaisvinkite fantaziją: surenkite šventę sau ir artimiesiems! 

      6. Parašykite svajonių sąrašą

      Vaikai rašo laiškus Kalėdų Seneliui ir jų svajonės pildosi! Kodėl jums to nepadarius? Parašykite tikrą laišką (ranka!) Su savo puoselėjamomis svajonėmis ir norais. Ir nereikia apsiriboti griežtos pilkos tikrovės rėmais - dar niekas neatšaukė magijos! Šia veikla galima pasidalinti su visa šeima - puiki nuotaika garantuota! Kurkite, svajokite, tikėkite!

      7. Išsikelkite kitų metų tikslus

      Vaikai tik svajoja, o suaugę svajones gali paversti tikslais ir jų pasiekti. Užrašykite viską, ką planuojate ir norite nuveikti naujaisiais metais. Nustatykite datas, kada ketinate pasiekti tai, ko norite. Svarbiausia, sutelkti dėmesį į jausmus, kylančius rašant. Jie puikiai pažymi, ar to tikrai norite, o gal tik bandote kažkam įtikti ar parodyti, ką galite.

      Jei tikslas kelia nemalonius jausmus, neatsako maloniu jauduliu, širdies virpesiu, tuomet turėtumėte pagalvoti, ar tikrai tam verta skirti savo laiką kitais metais?

      8. Suplanuokite naujametinį savaitgalį 

      Naujųjų metų išvakarės praskries kaip ryškus blyksnis. Ką veikti po to? Poilsį ir pramogas taip pat reikia planuoti, kitaip laisvos dienos praslinks perjunginėjant TV kanalus ir nieko įdomaus nenuveikiant. Nuspręskite, ką darysite.

      Galite leisti dienas su šeima vaikščiodami, čiuoždami, žiūrėdami mėgstamus filmus, žaisdami žaidimus. Galite skaityti knygas. Naujųjų metų savaitgalis yra tinkamiausias laikas daryti tai, ko jau seniai norėjote, tačiau jūsų įtempta darbotvarkė to neleido. Produktyvus poilsis (atsižvelgiant į įspūdžius, emocijas) yra geriausias Naujųjų metų savaitgalio variantas.

      9. Sukurkite naujametinę nuotaiką

      Kad šventė būtų linksma ir džiugi, patartina būti gerai nusiteikus. Tai galima pasiekti sukūrus tinkamą atmosferą. Tam padės:

      • Naujametinė ir kalėdinė muzika.
      • Mėgstamų ir naujų šventinių patiekalų gaminimas.
      • Kalėdinių/naujametinių filmų peržiūra.
      • Pasiruošimas šventėms (aprangos pasirinkimas, vakarėlio planavimas).
      • Pasivaikščiojimas po šventėms dekoruotą miestą.

      Svarbiausia - nors trumpam pamiršt rūpesnius ir leisti sau tikėti magija. Ji slepiasi ir mažiuose dalykuose. Žibančioje eglutėje. Laimingose vaikų ir suaugusiųjų (tų pačių vaikų, bet vyresnių) akyse. Šypsenose, mėgstamose dainose ir filmuose. Fejerverkuose ir džiugiuose sveikinimuose: Laimingų Naujųjų! Šiltame glėbyje ir skaniame maiste. Svajonėse ir viltyse, kad ateinantys metai bus šviesūs, geri, sėkmingi. 

      Gražių švenčių! 

      Skaityti komentarus