°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Miško terapija: kaip praleistas laikas miške gali pagydyti jūsų kūną, protą ir sielą

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-04-26 08:00:00

      Tinklaraštininkė Alanna Ketler dalinasi mintimis apie miško naudą žmogaus kūnui ir sielai.

      Galbūt tai gali pasirodyti neįtikėtina, tačiau paprasčiausiai leidžiant laiką miške, galite pagerint savo protinę, fizinę ir emocinę būklę. Tiesa pasakius, jei retai laiką leidžiate gamtoje, tai gali būti jūsų prastos savijautos priežastimi. Miškų terapija – vis populiarėjanti veikla, kuri padeda žmonėms grįžti į pirminę, natūralią būseną.

      Aš neseniai grįžau iš dvi dienas trukusio nuostabaus žygio Britanijos Kolumbijos pakrante, Kanadoje. Tai nebuvo ekstremalus nuotykis, tačiau po jo jaučiausi atsigavusi, pasikrovusi naujos energijos, atjaunėjusi ir sustiprinusi ryšį su savimi, draugais ir gamta. Aš manau, kad šis žygis teikė terapinę naudą todėl, kad ten nebuvo mobilaus ryšio, tad telefonas buvo nereikalingas, na, nebent keliems momentams užfiksuoti. Nors tai nebuvo pats paprasčiausias žygis, tačiau aš buvau kupina energijos, o galva - tuščia nuo minčių. Jei jums sunku medituoti, tuomet išbandykite pasivaikščiojimą gamtoje. Sunku klaidžioti praeities prisiminimuose, kai aplinkui tokio graži augmenija, o ją pagyvina paukštelių čiulbėjimas.

      Miško terapija

      Taip, yra žmonių kurie moka pinigus, kad gidas juos pavedžiotų miško takeliais ir jie galėtų atsipalaiduoti. Noras gal tai skamba absurdiškai: daugelis mūsų gyvena miestuose, nelabai nutolusiuose nuo miško, tačiau žmogus šiais laikais visiškai nuo jo atsiribojęs. Gyvenant miesto šurmulyje, lengva pamiršti ar nepajausti, kaip iš tikrųjų jaučiatės, kol jau būna per vėlu. Kaip tik čia miško terapija gali pasitarnauti. Kartais, norite tikėkite tuo, norite ne, sprendimas gali būti toks paprastas – atnaujinti ryšį su gamta, o jos energija atgaivins mus labiau nei mes linkę manyti.

      Mokslas jau yra įrodęs, jog žygiai gamtoje keičia mūsų smegenų cheminę sudėtį, tad paprastas pasivaikščiojimas gamtoje gali drastiškai sumažinti minčių klajojimą. Vėlgi, labai sunku būti negatyviai nusiteikusiam, kai esi gamtos apsuptyje.

      Įžeminimas

      Norint žengti dar vieną žingsnį į priekį, mes galime dar labiau sustiprinti ryšį su gamta. Kaip tai padaryti? Daugelis mūsų avime batus su guminiais padais net kai esame gamtoje. Kadangi skleidžiame elektrinius impulsus, batai užkerta kelią įžeminti save, o tai gali manifestuoti įvairiais simptomais. Nors mes kartas nuo karto basomis vaikštome paplūdimyje, tačiau tai galėtume daryti ir kitur, pavyzdžiui, miške. Įžeminimas padėtų lengviau tvarkytis su tokiomis ligomis kaip reumatoidinis artritas, depresija ar lėtinis išsekimas, be to, tai gali sumažinti kortizolio kiekį kraujyje. Tai ypač svarbu tiems, kurie gyvena miestuose ir paprastai turi didesnį kortizolio kiekį nei tie, kurie gyvena užmiestyje ar kaimo vietovėse.

      Geriausia to dalis?

      Jums nereikia gydytojo konsultacijos, recepto, didelių investicijų ar vedlio, jūs galite pradėti tuoj pat. Miškų terapija nekelia jokių pašalinių efektų ir nereikalauja specialių gebėjimų. Mes esame žemės gyventojai, tad nenuostabu, kad mūsų atsiribojimas nuo gamtos ir žemės gali lemti įvairius negalavimus, su kuriais susiduria šių laikų visuomenė. Juk iš tiesų jūs neturite ko prarasti, raskite netoliese esantį parką, nusiimkite batus ir mėgaukitės nuostabia gamta. Arba raskite mišką, kalną žygiui, ežerą ar paplūdimį, kur galėtumėte prisėsti. Sugerkite visą gydomąją energiją, kurią planeta jums siunčia nemokamai!

      Skaityti komentarus