Ar žinojote, kad tarp žmogaus plaukų ir charakterio yra tamprus ryšys?
Dar XIII amžiuje garsus astrologas ir magas Michaelas Scotas tvirtino, kad minkšti, švelnūs, lygūs ir šviesūs plaukai būdingi kukliems ir taikiems žmonėms. O kieti, garbanoti plaukai – stipriems, neatsargiems, naiviems ir nelabai protingiems, bet užtai labai savimi pasitikintiems žmonėms. Nepaklusnūs, besiveliantys plaukai, Scoto manymu, išduoda užsispyrimą, naivumą ir savininko ribotumą. O tie, kurių galvas puošia gausi plaukų kupeta – linkę išlaidauti, yra nerūpestingi, patiklūs, tingūs ir piktavaliai.
Astrologas teigė, kad gausiai ties smilkiniais augantys bei ant kaktos krintantys plaukai rodo, kad jų savininkas – žmogus paprasto būdo, tiesmukas ir grubokas, galbūt, netgi kiek kvailokas. Darbštuoliai, uždari, sėkmingi ir greičiau geri nei blogi žmonės dažniausiai turi juodus plaukus. O šviesiaplaukiai, anot Scoto, yra šeimos žmonės ir gabūs bet kam, kuo užsiimtų, tik labai jau mėgsta girtis.
Šiandien
Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad ryšys tarp žmogaus charakterio ir plaukų ypatybių tikrai egzistuoja. Manoma, kad natūrali žmogaus spalva tikrai gali kai ką pasakyti apie savininką. Ir nors nesutarimų tarp mokslininkų šiuo klausimų vis dar yra daug, dėl tam tikrų dėsningumų jie sutaria – ypatingai dėl sąsajų su temperamentu.
Tyrėjai nustatė, kad juodi plaukai nurodo žmogaus ūmumą, emocionalumą, cholerišką būdą. Įvairių atspalvių rudi plaukai dažniausiai būna pas sangvinikus – gyvus, lengvai sujaudinamus, atvirai savo emocijas ir mintis reiškiančius žmones. Raudonplaukiai ir aukso spalvos plaukų savininkai dažniausiai stiprūs, protingi ir draugiški, nors už šių savybių neretai slepiasi gudrios, pataikūniškos, pavydžios, į pykčio priepuolius, paskalas ir piktžodžiavimą linkusios asmenybės. Šviesiaplaukiai dažniausiai būna flegmatiški, ramūs ir apdairūs.
Yra sakoma ir taip: kuo grubesni ir tankesni plaukai, tuo aktyvesnis, kompromisų nepripažįstantis ir netgi į agresiją linkęs jų savininkas. Ir atvirkščiai: minkštų, plonų ir retų plaukų savininkai dažniausiai būna jausmingi, geraširdžiai ir atjaučiantys. Pastebėta, kad greičiau išretėja savimi nepasitikinčių žmonių plaukai.
Kosminė energija ir prietarai
Sakoma, kad žmogaus plaukai – savotiškos antenos, kuriomis mes priimame kosmoso energiją ir keičiamės informacija su aplinkiniu pasauliu. Senovėje palaidi moters plaukai buvo laikomi nepaklusnumo, akiplėšiškumo, pasipūtimo, laisvės, nepriklausomybės ir nepaklusimo tradicijoms simboliu. O į kuodelį susukti plaukai ne tik slopina aplinkos įtaką žmogui, bet ir padeda koncentruotis savo vidiniame pasaulyje.
Neveltui egzistuoja senas prietaras, kad besilaukiančios moterys neturėtų kirptis plaukų. Juk jei mūsų plaukai tikrai yra tam tikros antenos, aprūpinančios organizmus kosmine energija, vadinasi būsimai mamai jos reikia kuo daugiau.
Yra dar vienas prietaras: nekirpti plaukų vaikui iki jam sueis metai. Kai kurios tautose nekerpama iki trejų ar net iki septynerių metų. Šiandien manoma, kad švelnūs kūdikio plaukai atlieka gana rimtą energetinę funkciją. Pirmus gyvenimo metus jie aprūpina mažylį kosmine energija bei sukuria stiprų apsauginį lauką.
Duomenų kaupykla
Remdamiesi statistikos duomenimis mokslininkai teigia, kad pliki žmonės vidutiniškai gyvena trumpiau nei turintys tankią plaukų kupetą – gali būti, kad tai susiję su mažesniu kosminės energijos gavimu. Tačiau plaukai yra ne tik antenos. Jie yra ir galingi energijos saugotojai. Šiandien mokslininkai iš vieno plauko gali gauti daugybę žinių apie jo savininką. Iš cheminės plauko sudėties paaiškėja paveldėjimo ypatumai, kai kurie įpročiai ir netgi mėgiami valgiai. Ne taip seniai paaiškėjo, kad mūsų plaukai tokie pat individualūs kaip pirštų antspaudai. Iš nusikaltimo vietoje rasto plauko mokslininkai gali kone 100 procentų nustatyti nusikaltėlį ar indentifikuoti auką.
Skaityti komentarus