°C
   2021 09 24 Penktadienis

   Sveikatingumo stovykla „Mandala“ – proga praplėsti žinias, pailsėti ir susirasti bendraminčių

   Nuotrauka: Ramintos Maciulevičiūtės nuotr.

   Autorius: Renginio organizatorių informacija
   2021-07-21 11:00:00

   Liepos 30 d. – rugpjūčio 1 d. Švenčionių rajone prie Pailgio ežero esančioje poilsiavietėje „Saulėtas krantas“ (40 km nuo Vilniaus) vyks sveikatingumo stovykla „Mandala“. 

   „Žodžius „sveikatingumas“ bei „sveikata“ suprantu holistiškai – tai ne tik fizinė, bet ir psichologinė gerovė. Ši stovykla skirta tiems, kurie nori gyventi sveikiau ir laimingiau“, – sakė „Mandalos“ organizatorė, Turkijoje, Stambulo mieste gyvenanti psichologė bei šokio terapeutė Sigita Dabulskytė. Nuo 2011 m. ji kasmet rengė taip pavadintą festivalį, tačiau šiemet, vyriausybei paskelbus įvairių su COVID-19 pandemija susijusių ribojimų, nusprendė organizuoti mažesnio mąsto renginį – stovyklą.

   Mintis organizuoti „Mandalą“ moteriai kilo apsilankius Latvijoje vykstančiame dvasinių praktikų festivalyje „Gara vasara“. „Jame atsidūriau neplanuotai – pakvietė vienas draugas, ir jame labai patiko – sužavėjo atmosfera, sutikti žmonės, paskaitos ir užsiėmimai buvo labai įdomūs, – prisiminė S. Dabulskytė. – Iškart užsidegiau noru panašų renginį organizuoti Lietuvoje…”. Tiesa, savo renginio programą ji išplėtė – be dvasinių užsiėmimų jame vyksta paskaitos apie sveikatą, psichologiją, rengiami meninius gebėjimus lavinatys užsiėmimai. Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio renginys šalyje, vėliau panašių atsirado daugiau.

   Renginio erdvės taip pat suskirstytos pagal temas, jų yra keturios: Žemės (kūno), Vandens (psichologijos), Oro (dvasinė) ir Ugnies (kūrybinė). Pasak moters, festivalio suskirstymas erdvėmis simbolizuoja ir jo pavadinimą: mandala – tai iš skirtingų, tačiau vienodos svarbos elementų, sudarytas piešinys, darni visuma. Tai svarbus simbolis budizme ir hinduizme.

    „Atvykusieji į stovyklą gali rinktis net iš kelių vienu metu vykstančių užsiėmimų, eiti į tą, kuris jiems įdomiausias, – paaiškino organizatorė. – Išbandę įvairias praktikas, patikusius vėliau gali tęsti namuose ar lankydami grupinius užsiėmimus. Lankytojams tai puiki proga sužinoti naujų dalykų, o mokytojams – pristatyti savo veiklas.“

   Stovykla prasidės penktadienio pavakarę ir vyks iki sekmadienio vakaro. Dienotvarkė įtempta – paskaitos, užsiėmimai vyks nuo 7 ryto – iš viso jų suplanuota apie pusšimtį, o vakare programą pratęs muzikinė dalis.

   Iš įdomiausių paskaitų Žemės erdvėje S. Dabulskytė išskyrė gydytojos ir ajurvedos specialistės Astos Keturkienės paskaitą „Lėtinis sisteminis uždegimas“, kurioje pasakos, kas sukelia šį sveikatos negalavimą ir kaip jo išvengti, masažo meistrės Rūtos Katiliūtės savimasažo pamoką, kurioje bus galima išmokti kaip pačiam sumažinti stresą, atsikratyti galvos ar dantų skausmo, o pilvo šokio trenerė Jurgita Mazurkevičiūtė mokys jo paslapčių – nuo seno laikoma, kad šis šokis ne tik užtikrina grakščią laikyseną, bet netgi gydo kai kurias moteriškas ligas.

   Itin naudinga paskaita Vandens erdvėje – psichologių Beatričės Liutikaitės ir Kotrynos Lapinskės „Tapsmas tėvais“, kurioje moterys pasakos kokius santykių etapus pereina kiekviena jauna šeima, kaip juos pakeičia atsiradęs naujagimis, kokius jausmus jis sukelia mamai ir tėvui. Psichologė Lina Bagdonavičienė pakvies į paskaitą „Psichologinis atsparumas“, kurioje mokys kaip valdyti emocijas ir į gyvenimą žiūrėti paprasčiau, o jos kolega Ignas Genys ves specialų užsiėmimą vyrams „Tvirtas stuburas ir atvira širdis“, kuriame patars kaip įgauti vyriškumo ir nugalėti silpnybes, kurios trukdo siekti  tikslų.

   Į stovyklą įprastai atvykdavo ir svečių iš užsienio, tačiau keliauti pastaruoju metu – itin sudėtinga, tad dauguma lektorių – lietuviai. Visgi bus ir vienas užsienietis – Lietuvoje gyvenantis indas, ajurvedos, jogos ir meditacijos žinovas Sohanas Veeras Singhas. Jis ves praktiką „Širdies atvėrimas“, kuri padės atsikratyti neigiamų praeities prisiminimų ir sau bei aplinkiniams pajusti daugiau meilės. Garso terapijos pradininkas Lietuvoje Raimondas Binkauskas ves užsiėmimą „Balsas – sielos veidrodis“, kuriame padės „išlaisvinti“ savo balsą, susilieti su dieviškumu savo viduje, o aromaterapijos specialistė Jurgita Gasiūnaitė suteiks galimybę sudalyvauti specialioje mankštoje „Aromajudesys“, kurioje bus derinami atrodo, nieko bendro neturintys dalykai – aromaterapija ir sportiniai pratimai.

   Ugnies erdvėje bus galima išmokti įvairių rankdarbių. Dailininkė Viktorija Leontjeva-Jarenkevič ves dekupažo užsiėmimą, o jos kolegė Ieva Šimanskaitė mokys kaligrafijos. Profesionali kosmetologė Gabrielė Petravičė norintiems parodys, kaip iš natūralių medžiagų pasigaminti muilo.

   Muzikinėje dalyje pasirodys atlikėja Nika Ganga, Kigidi Karma, Mantas Bendžius su grupe. „Žinoma, tradiciškai vyks ir gongų koncertas. Jame bus grojama 11 gongų. Gongai „Mandalos“ lankytojams labai patinka – nuolat gaunu prašymų juos įtraukti į programą, – kalbėjo organizatorė. – Muzikinėje programoje pasirodančius atlikėjus bei grupes atrenku labai atidžiai. Renginyje neišgirsite popmuzikos – man svarbu, kad muzika būtų harmoninga.“

   Stovyklos metu norintys galės gauti ir įvairių privačių paslaugų – veiks nedidelis Asmeninių paslaugų kaimelis, kuriame bus teikiamos masažo, refleksologijos, reiki paslaugos, sudaromi horoskopai, vedamos ajurvedos konsultacijos, jame taip pat bus galima įsigyti įvairių sveikatinimuisi skirtų reikmenų.

   S. Dabulskytė į renginį kviečia atvykti su visa šeima. Laukiami įvairaus amžiaus žmonės. Šeštadienį ir sekmadienį stovykloje veiks Vaikų zona, kurioje bus organizuojami užsiėmimai mažiesiems. „Kol tėveliai klausysis paskaitų ir dalyvaus užsiėmimuose, jų atžalos taip pat nenuobodžiaus“, – tikino pašnekovė.

   „Mandalos“ dalyviai galės gyventi palapinėse ar nameliuose (šiuos reikia rezervuoti iš anksto), maistą bus galima gamintis ant laužo arba nusipirkti iš stovykloje veiksiančių kavinių. Bus tiekiamas tik vegetariškas ir veganiškas maistas.

   Renginys – blaivus. Jame neleidžiama ne tik vartoti alkoholio ar narkotikų, bet ir rūkyti. „Šie dalykai nei su sveikata, nei su laime neturi nieko bendro. Net vartojančius kviečiame bent vieną savaitgalį jų atsisakyti“, – sakė moteris. Be rūkalų apsieiti negalintiems bus įrengta speciali erdvė rūkymui tolėliau nuo stovyklos, kad dūmai netrikdytų kitų dalyvių.

   Į renginį galima atsivežti neagresyvius augintinius, tačiau jie neturėtų trukdyti paskaitoms ir užsiėmimams.

   Poilsiavietė, kurioje vyks stovykla, apsupta itin gražios gamtos. Norintys pabūti su savimi, galės eiti maudytis, irstytis valtimis, rinkti vaistažoles, uogauti, grybauti. „Tai puiki galimybė ištrūkti iš miesto – ir pasisemti naujų žinių, ir pailsėti. Be to tai puiki vieta susirasti bendraminčių“, – savo organizuojamą stovyklą apibūdino S. Dabulskytė. Festivalis nuolat keitė vietą, tačiau būtent ši organizatorei patinka labiausiai.

   Pasak jos, per daugiau nei dešimtį metų „Mandala“ išaugo, jos programa išsiplėtė, o didžioji dalis atvažiuojančiųjų pirmą kartą tampa jos nuolatiniais dalyviais. „Organizuoti šį renginį atima labai daug laiko ir jėgų, kartais norisi viską mesti, bet sulaukiu tiek daug padėkų ir palaikymo, kad kaskart ir vėl to imuosi. Šiemet taip pat nežinojau, ar organizuosiu, bet vis dėlto pasiryžau, – šypsojosi „Mandalos“ iniciatorė. – Šių metų „Mandala“ – jau vienuolikta, o man asmeniškai ji ypatinga tuo, kad vyks per mano gimtadienį.“

   Bilietai į renginį – nuo 55 eurų, galima įsigyti ir vienos dienos bilietus. Vaikams iki 12 metų įėjimas nemokamas. Detali renginio programa ir kita informacija: www.mandala-festival.lt, bilietai parduodami per www.goneplan.lt sistemą.

   Skaityti komentarus