°C
   2021 10 23 Šeštadienis

   Vasarą Zapyškyje išlydės sėkmės vėjus gaudantys aitvarai

   Nuotrauka: atostogoskaime.lt nuotr.

   2021-08-21 15:00:00

   Šalia atnaujintos Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šeštadienį vyks 16-asis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, kurį organizuoja Ežerėlio kultūros centras.

   Jo globėjas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad renginys skirtas šeimoms ir visiems, mėgstantiems aktyviai ir kūrybiškai praleisti laiką gamtoje.

   „Aitvarų festivalis – tai galimybė visą dieną pabūti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose“, – teigė meras.


   Pasak renginių organizatorės Virginijos Pūrienės, festivalyje dalyvaus nemažai menininkų, kurie kurs prieš renginį ir jo metu.

   „Ypatingas 2021 m. festivalio svečias – menininkas Vytenis Jakas, kuriantis savitą meninį aitvarą. Įspūdingo dydžio vėliavinius aitvarus į dangų kels aitvarų meistras Tadas Surkys. Festivalio išvakarėse bei jo metu menininkai dekoruos ir į dangų skraidins 33 kvadratinių metrų dydžio aitvarus. Šiųmetis festivalis yra
   „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ dalis, todėl daug dėmesio bus skiriama bendroms veikloms. Šiemet kiekvienas dalyvaujantis festivalyje galės tapti bendruomeninio aitvaro kūrėju“, – teigė viena iš festivalio rengėjų V. Pūrienė.

   Aitvarų šventės metu tradiciškai organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, vyks aitvarų ir lėktuvėlių varžybos. Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja apie 100 dalyvių, kurie varžosi dėl prizinių vietų ir dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje. Laimėtojams prizus įsteigė parduotuvė „Laisvalaikio Dovanos“ ir asociacija „Pilotai.lt“. Taip pat nugalėtojams bus įteikti ypatingi rankų darbo gaminiai, kuriuos sukūrė stiklo menininkė Valda Verikaitė.

   Šventėje netrūks ir kitokių veiklų. Vyks muilo burbulų pūtimo čempionatas, veiks atvirlaiškių paštas, piešimo šviesa dirbtuvės, bus rengiamos vėjo gaudyklių ir vėjo malūnėlių gamybos, taip pat skrydžio imitatoriaus valdymo edukacijos, didžiųjų lauko žaidimų pramogos. Festivalyje skambės daug muzikos - į Zapyškį atvyks „Mažosios akacijos“ atlikėjai, „Baltasis kiras“ ir dainininkė Jurga su grupe.

   Skaityti komentarus