°C
   2024 07 16 Antradienis

   „Vėtrungių kelias“ kviečia pažinti Lietuvos jūrinio ir pamario krašto kultūros paveldą

   Nuotrauka: Šilutės kultūros ir pramogų centro nuotr.

   Autorius: Ramūnas Korsakas
   2023-04-27 09:00:00

   Kultūros pažintinis „Vėtrungių kelias“, kviečiantis keliauti po Mažosios Lietuvos etnografinį regioną, tapo sertifikuotu Lietuvos kultūros keliu. Jam suteiktas nacionalinis kultūros kelio lygmuo. Tokį sprendimą priėmė Kultūros kelių Lietuvoje lygmens nustatymo ir sertifikavimo paraiškų vertinimo ekspertų komisija, įvertinusi Šilutės kultūros ir pramogų centro pateiktą paraišką.

   Kultūros kelias yra kultūros, švietimo, kultūros paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama sukurti ir populiarinti vieną ar kelis su istoriniu keliu, kultūros koncepcija, išskirtinės svarbos asmenybe ar reiškiniu susijusius turizmo maršrutus, reikšmingus puoselėjant europinių vertybių supratimą ir pagarbą joms. „Vėtrungių kelias“ vystomas septyniose Mažosios Lietuvos savivaldybėse: Neringos, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Šilutės rajono, Pagėgių, Tauragės ir Jurbarko rajonuose.

   Komisijos sertifikuotas „Vėtrungių kelias“ orientuotas į Lietuvos jūrinio ir pamario krašto kultūros paveldo atskleidimą, išryškinimą ir išsaugojimą bei jūrinio gyvenimo būdo tradicijų palaikymą. Jūrinė ir pamario kultūra apima laivybos, žvejybos, jūreivystės istorijos veiklas, atsiskleidžia unikaliame gamtiniame ir urbanistiniame kraštovaizdyje. Pamario kultūra taip pat apima unikalią kranto, vandens ir vėjo dermę interpretuojančias kultūros ir meno veiklas. Šio kultūros kelio svarbiausias tikslas – suteikti galimybę kuo daugiau Lietuvos gyventojų atrasti Mažosios Lietuvos regioną kaip išskirtinį pamario kultūros jūrinį kraštą.

   Skaityti komentarus