°C
   2020 11 30 Pirmadienis

   Vienos dienos išvyka visai šeimai: Anykščių krašto pramogos!

   Nuotrauka: Anykščių regioninio parko direkcijos nuotr.

   2018-06-21 18:00:00

   Prasidėjus vasarai, daugeliui šeimų kyla klausimas, kaip turiningai praleisti laisvalaikį, kaip pailsėti keliaujant su vaikais. Tam, kad kelionė netaptų našta, o teiktų džiaugsmo visiems šeimos nariams, būtina kruopščiai pasirinkti maršrutą ir lankytinas vietas, pritaikytas ne tik suaugusiesiems, bet ir mažiesiems keliautojams.        

   Anykščiai – viena patraukliausių vietų poilsiui Lietuvoje tiek vaikams, tiek suaugusiems! Ką aplankyti? Sufleruoju:

   1.Arklio muziejus - čia saugomos ir eksponuojamos gausios Lietuvos arklininkystės istoriją menančios eksponatų kolekcijos. Teritoriją sudaro net šešiolikoje pastatų išsidėsčiusios ekspozicijos, amatų centras, aukštaitiškos sodybos. Muziejus nuolat atsinaujina, rengiamos edukacinės programos, demonstruojama ir mokoma tradicinių amatų. Vaikai galės apsukti ratą su arkliuku. Čia tikrai labai smagu, ypatingai mažiesiems keliautojams! 

    2. Lajų takas - tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Rekomenduoju ten patekti kuo anksčiau, nes lankytojų nuo vidurdienio labai daug. Pasirūpinkite užkandžiais ar nusiteikite stabtelėti išgerti kavos vietos kavinaitėje, nes tikrai labai gražu. Iš aukštai galima apžvelgti apdainuotąjį "Anykščių šilelį", pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

    

    3. Labirintų parkas - tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi labirintai. Čia rasite daug žaidimų aikštelių bei atrakcionų. Vaikų rojus!

    4. Vasaros rogučių takas. Iš tiesų, šiai pramogai reikėtų skirti visą dieną arba bent geras tris valandas. Pusantros valandos lauksite eilėje, bet nusipirkus daugkartinį bilietą galėsite leistis ir kilti nesustojant. O po kiekvieno važiavimo norisi dar ir dar… 

    5. Arbatos kelias Anykščiuose. Ir poilsio akimirka. Vaistažolių guru Ramūnas Daugelavičius rengia edukacines programas vaikams ir suaugusiems, apie Anykščių krašte augančias vaistažoles. Organizuoja gilių kavos, tautinio paveldo vaistažolių mišinių arbatų degustacijas, rengia mini seminarus apie Anykščių krašto vaistažoles ir jų poveikį organizmui, vyksta arbatos gėrimo ceremonijos gamtoje. Skani arbata, graži gamta, įdomios pramogos ir nuostabūs prisiminimai. Rudeniop čia vėl grįšite!

   Kam keliauti į užsienį kai tiek neaplankytų vietų Lietuvoje?!

   Skaityti komentarus