°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   270 migrantų šiemet sutiko savanoriškai palikti Lietuvą su 1000 eurų išmokomis – VSAT

   Nuotrauka: DW nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2022-02-06 11:00:00

   270 į Lietuvą neteisėtai patekusių migrantų šiemet jau sutiko savanoriškai išvykti į savo kilmės šalį su 1000 eurų išmokomis, paskutinieji jų komerciniais skrydžiais bus išsiunčiami kitą savaitę.

   „Šiuo metu turime 272 per šiuos metus išskraidintų arba išskraidinamų, absoliuti dauguma – su 1000 eurų kompensacijomis. Vienetai yra išsiųsti ir tos išmokos negavo“, – BNS teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas.

   Anot jo, absoliuti dauguma išvykstančiųjų – Irako piliečiai, keletas asmenų vyksta į Rusiją, į Indiją. Migrantai skraidinami komerciniais skrydžiais, o dar neišvykusių yra apie 80.

   „Jie bus išskraidinti artimiausiu metu, nes šešias dienas per savaitę skrydžiai vykdomi į Stambulą, paskui jie pasiskirsto, kam kur reikia. Galvojame, kad iki kitos savaitės vidurio šis skaičius bus išskraidintas“, – tvirtino VSAT vado pavaduotojas. 

   Pareigūnai išvykstančiuosius palydi iki Vilniaus oro uosto, iki skrydžio, kur jiems ir įteikia 1000 eurų išmokas. 

   Pasak R. Petrausko, nuo sausio 21-osios sumažinus kompensacijas nuo 1000 iki 300 eurų, šia galimybe pasinaudoja tik keli asmenys.

   R. Petrausko teigimu, migrantų išskraidinimui šiek tiek koją kiša ir COVID-19, nes iš dešimties išvykstančių užsieniečių „vienam-dviem“ nustatomas teigiamas testas ir kelionę tenka atidėti.

   Bendra situacija dėl koronaviruso plitimo migrantų stovyklose, anot jo, nėra kritinė – Medininkų stovykloje šiuo metu beveik suvaldytas prieš keletą savaičių fiksuotas protrūkis, Kybartų Užsieniečių registracijos centre, anot jo, dar serga iki 20-ies asmenų – tiek migrantų, tiek pareigūnų, migrantai izoliuojami ir gydomi Laisvės atėmimo vietų ligoninėje Pravieniškėse. 

   Į Lietuvą pernai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų, daugelis jų yra irakiečiai. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

   VSAT duomenimis, iki šiol savo noru išvyko arba priverstinai išsiųsta daugiau nei tūkstantis migrantų.

   Iš viso Lietuvoje penkiuose apgyvendinimo centruose šiuo metu yra likę beveik 3,1 tūkst. migrantų: 1917 jų gyvena Užsieniečių registracijos centruose Kybartuose, Medininkuose ir Pabradėje, dar 1164 – stovyklose Rukloje ir Naujininkuose.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus