°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   A. Veryga: dabar renkamės – laisvių suvaržymas ar natūrali atranka

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-03-25 12:30:00

   Lietuvos gyventojams atėjo pasirinkimo akimirka, ar jie sutinka su laisvių suvaržymais, priverstine izoliacija, arba paleidžia natūralią atranką, savo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

   Pasak ministro, Europos valstybės su išplitusiu koronavirusu šiuo metu jau sprendžia, kokio amžiaus pacientų nebegelbėti, ir tai yra ne 80-mečiai, o 60–65 metų žmonės.

   „Europos valstybės, kuriose liga išplito, svarstoma, nuo kokio amžiaus pacientai nebebus intubuojami, nes šansai juos išgelbėti kur kas mažesni nei jaunesniųjų. Ir tas amžius tikrai ne 80 metų, kalbama apie 60–65 metų gyventojus“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė A. Veryga.

   „Apsidairykime aplinkui ir pagalvokime, kiek tokių pažįstame ir kas jie yra, pagalvokime, kokia bus praradimų kaina ir ar galėsime su tuo, gyventi“, – teigė ministras.

   Pasak A. Verygos, Lietuvos visuomenė gebėdavo susitelkti iškilus mirtinam pavojui, ir dabar yra būtent tokia akimirka.

   „Dabar yra būtent toks momentas, pasitarkime, ką darysime, ar aukosime savo laisves vardan tų, kurie gaus šansą išgyventi, ar rinksimės natūralią atranką“, – teigė ministras.

   Pasak ministro, kol kas Lietuvoje yra daugiausiai įvežtinio koronaviruso atvejų, todėl privaloma visų atvykusių izoliacija.

   „Tačiau jau pirmoji tokio sprendimo įgyvendinimo diena parodė, kad tai didelė problema, dalis parvykusių nenori ar nesutinka būti izoliuojami. (...) Dabar mes esame ties ypatinga apsisprendimo riba – izoliuojami gyventojai dabar piktinasi, kad negali grįžti namo, kad šeimos priverstos būti tame pačiame pastate su chuliganiškai besielgiančiais piliečiais, jau girdime pasisakymų, kad tai pamina žmogaus teises ir laisves“, – kalbėjo ministras.

   Jis taip pat teigė esąs nepaprastosios padėties priešininkas ir tikėjosi, kad jos nereikės įvesti.

   „Esu nepaprastosios padėties priešininkas, todėl, kad manau, kad Lietuvos piliečiai nenusipelnė visų nepaprastosios padėties baisumų. Bet nesuvaldyta situacija taps baisia sąžinės našta mūsų kartai, nes išplitus ligai, kaip ir kitos, net labiau išsivysčiusios šalys, negalėsime padėti visiems, kam pagalba bus reikalinga“, – teigė ministras.

   A. Veryga patvirtino, kad neatšauks antradienį įvesto visuotinio grįžtančių iš užsienio karantinavimo, bet žada ieškoti išimčių besilaukiančioms moterims ir šeimoms su mažais vaikais.

   Visiems iš užsienio grįžusiems lietuviams iki tol galiojo privaloma 14 dienų saviizoliacija, tačiau, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuspręsta dviem savaitėms izoliuoti visus be išimties atvykstančiuosius.

   Dalis gyventojų pasipiktino privaloma izoliacija savivaldybės patalpose, gyvenimo sąlygose. Tarp sostinės viešbutyje izoliuotų asmenų trečiadienio naktį kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   JUDITA 2020 25 03 01:51

   Atsakykit prašau daugelis senjorų- pensininkų dirba ir niekur po užsienį nevalkatavo o grįžę užkrės, nes mat reikia jiems demokratijos

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Birutė 2020 25 03 02:54

   Gerb. ministre , nevyniokite pasisakymų į intelektualinę vatą , mintis formuluokite papraščiau , nes toli gražu jas ne visi supranta , skleidžiama panika , kad bus leista mirti vyresnio amžiaus žmonėms . Be to , yra ,kas Jūsų mintis perteikia kaip jiems ''patogiau''. Pagarbiai .

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   jurgis 2020 25 03 05:08

   man 70 m ir aš dar dirbantis ir mokantis valstybei ir Sodrai mokesčius ,ir Europos sąjungos klerkai masto kad 65 metų ir vyresnius jau reikia numarinti ,o jaunimas vežinėdamas po pasauli pramogauti ir ieškodamas lengvo gyvenimo namuose palikę tėvus ,šeimas ir grįžę į Lietuvą apsikrėtę virusu nenori paklusti įstatymais priimtais ,karantinuotis tas14 dienų ,tai aš dėl tokių turiu paaukoti save,ponas ministre ar jūs nors suvokiate ką jums siūlo ir jūs norite sutikti ,kad mes visi vyresnio amžiaus žmonės išmirtume vardan kelių piktybinių valkatų

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   dalia 2020 25 03 05:17

   Baisu išgirsti tai, kad nuo 60 ir daugiau metų žmonės nebus gydomi, infekuojami..... Gerai , gelbėkit jaunesnius. Bet ir mums leiskit išeiti be skausmo. Juk yra įvairių vaistų, (kaip morfijus) ar dar kokie....Rašau l. isibaiminusi, tiesiog meldžiu, ir nuo mūsų senjorų - nenusigręžkit, kai ateis laikas...

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Loreta 2020 25 03 06:58

   Tai tikrai butina izoliuoti atvykstancius,bet kaip matom sunkiai sekasi. Viename kambaryje keli zmones??? Jeigu priimtas toks sprendimas,tai stipriai reikia ji igyvendinti.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Senjora 2020 25 03 06:59

   Nepanikuokite, gyvenkite džiaugsme, pasikliaukite Visagaliu - kiekvienas išeisime nei anksčiau, nei vėliau, o tik numatytu laiku - kai baigsis mūsų Dieviškosios Sielos kontraktas, "pasirašytas" Danguje šiam gyvenimui Žemėje dar prieš užsimezgant mūsų gyvybei motinos įsčiose. Gyvenome iki jo, gyvensime ir po jo - kituose k8nuose ir kitose planetose.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Vika 2020 25 03 09:23

   Labai gaila ministro,pažiūrėkit kaip elgiasi Simašius,o ypač dar nesubrendęs anūkas lanzbergis,šiandien per"Oponentai",visiškai nusišnekėjo,svarbu viskam prieštarauti,šlykštūs padarai Simašius ir G. Lanzbergis.Mielieji Lietuvos žmonės,stebėkite savo kaimynus,kurie grįžę iš užsienio,kad 14d.sėdėtu namuose,nuo to priklauso jūsų gyvybė.Jei pažeidinėja,skambinkit policijai.Vienykimės...

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Vika 2020 25 03 09:26

   Gerb.ministre,labai dėkojam už jūsų pasišventimą,pastangas,negailint savo jėgų dirbti dėl Lietuvos žmonių.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai