°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   A. Veryga pristatė socialinę reklamą: ragina besilaukiančias moteris visiškai atsisakyti alkoholio

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-11-06 17:00:00

   Savo, kaip sveikatos apsaugos ministro, darbą baigiantis Aurelijus Veryga penktadienį pristatė ministerijos iniciatyva sukurtą socialinę reklamą, skatinančią moteris visiškai nevartoti alkoholio nėštumo metu.

   „Šiek tiek netradiciškai šioms dienoms kalbame ne apie COVID-19. Bet virusui atėjus gyvenimas nesustoja. Turime pačių įvairiausių visuomenės sveikatai kylančių iššūkių, kurie yra susiję su mūsų gyvensena. Ir su pačiu pažeidžiamiausiu, pačiu jautriausiu mūsų visuomenės segmentu – su mūsų vaikais“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga ir pabrėžė tikįs, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva sukurtas socialinis vaizdo klipas, kuriame nusifilmavusios po du vaikus auginančios visuomenei žinomos moterys Indrė Stonkuvienė ir Erika Vitulskienė, padarys poveikį visuomenei.

   „Tikiuosi, kad šis klipas visuomenei patiks ir sulauks atitinkamo atgarsio, kurio ir reikia. O kalbame apie sudėtingą temą – kalbame apie problemas, kurių galima išvengti 100 proc. Kiekviena šeima, matyt, nori ir stengiasi susilaukti sveikų vaikų. Moterys labai stengiasi nėštumo metu laikytis visų medikų rekomendacijų, kad mažylis išvystų pasaulį sveikas. Tačiau, deja, išlieka dalis visuomenės, kuri galbūt dėl žinių stokos, gal dėl vis dar visuomenėje gyvų mitų elgiasi rizikingai“, – tęsė A. Veryga.

   Anot ministro, Lietuvoje yra opi ne tik gimdyvių, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, problema, tačiau, akcentuoja jis, auga skaičiai moterų, kurios nėštumo metu yra linkusios alkoholį vartoti nedideliais kiekiais.

   „Šiuo atveju mes kalbame apie moteris, kurios neturi priklausomybės nuo alkoholinių gėrimų ir jos laisvai gali nuspręsti – nutraukti ar nenutraukti alkoholio vartojimo. Tokiais atvejais, kai alkoholio kiekiai panaudojami nedideli, ryškių vaikų apsigimimo ženklų dažnu atveju neįmanoma pamatyti, bet vėliau šie efektai pasireiškia vaikui augant ir vystantis. Matome ir raidos sutrikimų. Deja, tenka konstatuoti, kad Lietuvoje vaikų, kuriems nustatomi įvairūs raidos sutrikimai, daugėja. Alkoholinių gėrimų vartojimas nėštumo metu yra viena iš tokių sutrikimų priežasčių“, – teigė ministras.

   Nuotolinėje spaudos konferencijoje dalyvavusi Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė Rūta Nadišauskienė antrino ministrui. Pasak jos, nors ir nėra padaryta išsamių tyrimų, girtų gimdyvių pasitaiko pakankamai dažnai.

   „Mes statistikos iki šiol neturime, bet iš labai didelių populiacinių tyrimų, – tiesa, ne Lietuvoje – tai yra labai didelė problema. Nuo 1 iki 5 proc. populiacijos moterų vartoja alkoholį (nėštumo metu – ELTA)“, – teigė spaudos konferencijoje dalyvausi R. Nadišauskienė.

   Anot gydytojos, per mėnesį jos darbo praktikoje pasitaiko 1 ar 2 apgirdusios gimdyvės. Lietuvoje, įsitikinusi R. Nadišauskienė, skaičiai yra kur kas didesni.

   Sieks, kad sukurta socialinė reklama pasiektų kuo daugiau žmonių

   Kaip teigė A. Veryga, socialinę reklamą bus siekiama transliuoti kiek įmanoma plačiau.

   „Tikimės, kad galėsime ir regionuose parodyti. Žinoma, jis bus aktyviai skleidžiamas socialiniuose tinkluose. Kalbame apie amžiaus grupę, kuri yra pati aktyviausia socialinių tinklų vartotoja“, – teigė A. Veryga.

   Kaip informavo jo atstovė spaudai Lina Bušinskaitė, sukurtą reklamą ketinama nuo pirmadienio transliuoti didžiųjų miestų viešojo transporto vaizdo ekranuose.

   Galbūt, pabrėžė ji, reklama galės būti transliuojama ir regioninėse kabelinėse televizijose. Taip pat, tęsė L. Bušinskaitė, bus siekiama, kad klipu pasidalintų didžiosios televizijos ir portalai.

   Skaityti komentarus

   Ilona Misiuniene 2020 09 11 11:26

   Kada siam idiotui pripazins diagnoze?Verygai.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai