°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   A.Veryga: savivaldybėse, kur įvestas karantinas, kaukių dėvėjimas viešose vietose nuo trečiadienio privalomas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-10-26 19:00:00

   Vyriausybei pirmadienį pritarus karantino įvedimui dar 8 savivaldybėse, tarp kurių – ir didieji šalies miestai, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad tokią priemonę reikėjo įgyvendinti, nes pandemijos situacija ir statistika šalyje yra pablogėjusi.

   „Tose savivaldybėse kaukių dėvėjimas bus privalomas iš esmės visose viešose vietose, išskyrus sportuojančius asmenis, dalyvaujančius aukšto meistriškumo varžybose, instruktorius, teisėjus, neįgalius asmenis. (...) Kaukių nereikės dėvėti už gyvenamosios teritorijos – miestų, miestelių – kur žmonės nesutinka kitų asmenų“, – pirmadienį žurnalistams paaiškino A. Veryga, patikslinęs, kad kaukių dėvėjimas nuo trečiadienio bus privalomas ir tose savivaldybėse, kur karantinas buvo paskelbtas anksčiau.


   Ministras taip pat akcentavo, kad privalomas tampa ir griežtas srautų reguliavimas įstaigose.

   „Nustatoma, kad kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose turi būti ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas, užtikrinant ne mažesnį nei 10 kv. m plotą, tenkantį vienam paslaugos gavėjui“, – teigė A. Veryga.


   Trečiadienį galimi sprendimai dėl kitų savivaldybių

   Kalbėdamas apie karantino režimo riziką Šiauliams, sveikatos apsaugos ministras sakė, kad miestas „yra ant ribos“, tačiau kartu pabrėžė, kad situacija blogėja ir kitose savivaldybėse.


   „Aš neatmesčiau tokios galimybės, kad trečiadienį gali būti ir šitas pakeitimas pasiūlomas. Aišku, tą pačią dieną neįsigalios. Galiu pasakyti, kad iš žaliosios zonos, kai tie kriterijai buvo patvirtinti, penkiolika savivaldybių pateko į geltonąją zoną. Realiai žaliojoje zonoje yra likusios tik penkios savivaldybėse – Tauragė, Alytus, Utena, Varėna ir Rokiškis“, – kalbėjo A. Veryga. Vyriausybė pirmadienį patvirtino karantino režimo įvedimą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybėse, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybėse.

   Karantinas šiose savivaldybėse prasidės trečiadienį ir tęsis iki lapkričio 11 d. 24 val.

   Skaityti komentarus

   Adamkus 2020 26 10 07:04

   Beprotis, pardaves velniui siela.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai