°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   A. Veryga sureagavo į G. Nausėdos kritiką: reikiami reagentai jau buvo užsakyti prieš ES bendrąjį pirkimą

   Nuotrauka: bns

   2020-03-24 09:00:00

   Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į prezidento Gitano Nausėdos pirmadienį išsakytą kritiką dėl reagentų pirkimo, teigia, kad tuo metu, kai vyko bendras, elektroninis Europos Sąjungos pirkimas, Lietuva jau buvo nusipirkusi reikiamus reagentus. Ministras akcentuoja, kad problema yra ne reagentų pirkime, o jų pristatyme, kuris stringa.

   „Kalbame apie seną tikrai istoriją, kuomet Lietuva buvo nusipirkusi reagentus. Mes tuos reagentus ir dabar naudojame. Kaip aš esu jau ne kartą minėjęs, mes buvome ir rezervą pasipildę, tada situacija nebuvo ir pačioje Europoje sudėtinga“, – LRT radijui sakė A. Veryga.

   Sveikatos apsaugos ministro teigimu, kai vyko bendras Europos Sąjungos elektroninis reagentų pirkimas, Lietuva jau buvo juos nusipirkusi. Visgi politikas pripažįsta, kad pagrindinė problema išlieka reagentų pristatymas.

       „Mes turėjome užsakymus, (...), jau buvo nupirkti reagentai. Dabar yra problema su šių reagentų pristatymu. Jeigu mes buvome juos užsisakę, nusipirkę, tai kokia logika buvo dar kažką per kitą pirkimą pirkti“, – sakė A. Veryga.

   „Dabar yra problema su mūsų seniai nupirktų ir užsakytų reagentų pristatymu, nes stringa pristatymų grandinės“, – pridūrė jis.

   A. Veryga pripažįsta, kad žinodamas, kaip situacija susiklostys ateityje, kai kuriuos dalykus dėl apsirūpinimo reagentais būtų daręs greičiau ir anksčiau. Visgi ministras akcentuoja, kad visas pasaulis nenuspėjo dabartinio scenarijaus.

       „Visaip galima vertinti. Dabar atsisukus atgal galima pasakyti, kad būtų buvę gerai prisipirkti jų dar daugiau (...), bet tą gali pasakyti tik, kai atsisuki atgal ir situaciją vertini matydamas, kaip ji realiai vystėsi, kokios problemos kilo realiai pasaulyje. Jeigu būtų įmanoma viską nuspėti į priekį, tai, žinoma, kai kuriuos dalykus būtų galima padaryti kitaip, greičiau, anksčiau. Deja, panašu, kad visas pasaulis nenuspėjo šitos situacijos“, – paaiškino ministras.

   ELTA primena, kad pirmadienį prezidentas G. Nausėda sukritikavo A. Verygą, jog Lietuva bendroje ES platformoje elektroninėje sistemoje nebuvo pateikusi prašymo įsigyti priemones, susijusias su reagentais.

   Skaityti komentarus