°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Atsistatydinęs M. Bastys atskleidė slaptą konservatorių planą

   Nuotrauka: Vakarų ekspresas

   2018-03-14 20:10:00

   Eidami į mitingą, kuris neturi jokio aiškaus tikslo nebyliai palaikysime pirmalaikius rinkimus, kurie mokesčių mokėtojams kainuos milijonus eurų ir destabilizuosime padėtį valstybėje.

   Pastarąsias dvi dienas Lietuva gyveno didelėje įtampoje ir niekas nežinojo, kaip baigsis M. Basčio istorija. Tačiau šiandien galime lengviau atsipūsti ir viską įvertinti blaiviu protu. Įvykis atskleidė labai įdomių detalių apie mūsų politinę sistemą.

   Konservatoriai jau nuo 2016 metų Seimo rinkimų kalba apie pirmalaikius rinkimus. Tačiau tam, kad jie įvyktų, reikia rimto pagrindo. Ir jis atsirado – M. Basčio apkalta, kurią jie patys savo rankomis sužlugdė. Juk labai patogu balsuoti prieš apkaltą, kai Tavęs niekas neturėtų įtarti kažkokiais susitarimais, nes konservatoriai visada pasisakė už griežtą politiką su Rusija, o ši istorija turi rusišką prieskonį.

   Planas buvo labai geras, tačiau iki galo neapskaičiuotas, nes M. Bastys, paragintas premjero, atsistatydino pats. Tačiau G. Landsbergis elgėsi taip lyg niekas nebūtų pasikeitę, tikriausiai patartas viešųjų ryšių agentūros iš anksto. Pradėjo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus, užregistravo šį siūlymą, netgi parinko datą – birželio mėnesį. Taip besielgdamas jis save demaskavo, nes parodė, kad nepavykusi apkalta naudingiausia būtent konservatoriams. Tiesa, planas iš dalies pavyko, nes nukreipė dėmesį nuo susikompromitavusių jaunųjų konservatorių T. Langaičio ir M. Majausko, kurie taip pat buvo įsivėlę į skandalus, ir kuriems grėsė apkalta.

   Valstiečiai padarė klaidą, ir didžiausia klaida buvo ta, kad jie nepakeitė statuto, kuris apkaltos metu įpareigoja turėti slaptą balsavimą, tačiau slaptas balsavimas turi savų pliusų ir minusų. Šiuo atveju minusai nusvėrė, nes konservatoriai balsavo iš išskaičiavimo, o ne pagal savo sąžinę ir principus. Grįžtant prie klaidos, tai ši klaida tikrai nėra verta pirmalaikių rinkimų, nors planas buvo toks – šią žinutę labai greitai ištransliavo visi portalai, socialiniuose tinkluose žurnalistai pradėjo reikšti savo nuomonę apie pirmalaikius rinkimus.

   Tai buvo gerai suorganizuotas sumaišties kūrimas, kurį dar labiau paskatino A. Tapinas, pradėjęs rengti protestą, kuris turėjo išaugti į kažkokį perversmą. Žmonės pradėjo dalintis, žadėti, kad dalyvaus šiame susirinkime prie Seimo. Tačiau įdomiausia, kad kai M. Bastys nusprendė išeiti pats, organizatoriai neatšaukė mitingo – reiškia tikslai yra kiti, kurie yra priešiški valstybei. Palaikydami konservatorių idėjas dėl pirmalaikių rinkimų mes palaikytumėme buvusią sistemą, kuri nenori trauktis, o eidami į mitingą, kuris neturi jokio aiškaus tikslo nebyliai palaikysime pirmalaikius rinkimus, kurie mokesčių mokėtojams kainuos milijonus eurų ir destabilizuosime padėtį valstybėje, ko ir iš tikrųjų siekia konservatoriai su liberalais.

   Bet kokiu atveju įvyko pavasarinis apsivalymas, Seime jau nėra valstybės interesus išdavusio asmens. Todėl tikslas pasiektas, ir su kaupu. Dabar mes galime matyti politines jėgas kitoje šviesoje, kurios vadovaujasi vertybėmis, o kurioms nėra nieko švento ir dirba tik iš išskaičiavimo. Tą galima buvo numatyti tada, kai didžiausias kovotojas už blaivybę TS-LKD narys A. Matulas iš tikrųjų atstovavo aludarių interesams. 

   Skaityti komentarus

   Marius 2018 14 03 10:34

   Superinė konservatorių kėslų demaskacija. Geras straipsnis.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai