°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Darbo partijos pirmininku perrinktas V. Uspaskichas: kiti kandidatai savo kandidatūras atsiėmė

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2021-11-14 19:00:00

   Sekmadienį Kėdainiuose vykstančiame Darbo partijos suvažiavime partijos pirmininku dar dvejų metų kadencijai buvo perrinktas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. Nors į partijos pirmininkus buvo pasiūlytos Seimo narių Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, Valentino Bukausko, Aido Gedvilo bei dabartinio partijos pirmininko pavaduotojo Marijus Veličkos kandidatūros, tačiau jie jas atsiėmė.

   V. Uspaskichas buvo perrinktas 383 delegatų balsais, vos pora delegatų susilaikė.

   „Ačiū visiems kandidatams, kurie nori perkelti savo atsakomybę ant mano pečių, už pasitikėjimą. Aš džiaugiuosi, kad skyriai mato ir kitų lyderių, mato, kad reikia ir revizuoti kitus žmones“, – Darbo partijos rinkimuose teigė V. Uspaskichas.

   „Visi skyrių pirmininkai, aš norėčiau, kad jūs kviestumėte šiuos lyderius pas save, daugiau kalbėtumėte, nes ta dvejų metų kadencija labai greitai prabėgs. Aišku, aš nesakau, kad ir po dvejų metų reikės man atsistatydinti, nes lauks rimti rinkimai“, – sakė V. Uspaskichas.

   Vis tik politikas tikino esąs pasiryžęs stoti prie partijos vairo dar vienai dvejų metų kadencijai.

   „Teikiu savo kandidatūrą todėl, kad esu pilnas energijos, sveikas, turiu neįkainojamą patirtį, kurią galima panaudoti ne tik valdant partiją ir mūsų valstybėje priimant įvairius sprendimus. Ir tikiuosi, kad mes kartu su jumis, jeigu būsiu išrinktas, nuveiksime daug gerų darbų“, – pabrėžė jis.

   Darbo partijos pirmininku V. Uspaskichas pastarąjį kartą buvo išrinktas 2018 m. Tuomet jis prie politinės jėgos vairo stojo po pertraukos, kai 2013 m. šias pareigas apleido, teismui nagrinėjant vadinamąją „juodosios buhalterijos“ bylą. 2015 metų gruodį baigiantis bylos svarstymui Lietuvos apeliaciniame teisme, jis iš partijos buvo apskritai kuriam laikui pasitraukęs.

   Iki 2018 m. „darbiečiams“, kaip laikini ar išrinkti partijos pirmininkai, vadovavo Loreta Graužinienė, Vytautas Gapšys, Valentinas Mazuronis, Živilė Pinskuvienė, Šarūnas Birutis. Vadovauti kone iš politinio žemėlapio tuomet dingusiai partijai V. Uspaskichas grįžo 2018 m. Jis buvo išrinktas be konkurencijos: niekas dėl šio posto nesivaržė, o ir tuomet iš 731 suvažiavimo delegato tik 2 žmonės balsavo prieš. Per kelerius metus V. Uspaskicho vedami „darbiečiai“ atsigavo partinių reitingų lentelėje, o 2020 m. Seimo rinkimuose peržengė 5 proc. barjerą ir laimėjo 10 mandatų.

   Skaityti komentarus