°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: sputniknews.lt informacija
   2020-10-30 18:00:00

   Tam tikrų kategorijų transportui iš kaimyninių šalių atvykimas į Baltarusiją yra ribotas, pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

   Spalio 29 dieną, ketvirtadienio, popietę socialiniuose tinkluose pasirodė informacija, kad žmonės (ne tik užsienio piliečiai) negali patekti į respubliką — pasieniečiai niekam neleido kirsti sienos, nepaaiškinę priežasčių. Sunkumų kirtus sieną kilo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kryptimis.

   ,,Atsižvelgdama į dabartinę epidemijos situaciją kaimyninėse šalyse, Baltarusijos Respublika laikinai riboja patekimą į savo teritoriją per tam tikrų kategorijų asmenų iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos įvažiavimą į savo teritoriją", — teigiama pranešime.

   Pabrėžiama, kad nustatyti apribojimai nebus taikomi šiems piliečiams: diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojai, įforminti diplomatiniuose ir tarnybiniuose pasuose, tarptautinį transportą vykdančių transporto priemonių vairuotojai, tarptautinio geležinkelio susisiekimo traukinių ir lokomotyvų įgulų nariai.

   Tuo pačiu be jokių sąlygų į Baltarusiją galima patekti per Minsko nacionalinį oro uostą — įvestos priemonės netaikomos oro keleiviams.

   Primenama, kad spalio 29 dieną ketvirtadienį, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad siena turėtų būti uždaryta nepadarant jos "geležine uždanga". Anksčiau jis nematė tokių priemonių reikalingumo, o kovo mėnesį kaimyninių valstybių ribojančias priemones pavadino ,,visišku kvailumu".

   Lietuvos reakcija

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Vilnius negavo jokių oficialių pranešimų, kad Baltarusija uždarė sieną su respublika. Apie tai praneša TASS, remdamasi Lietuvos žiniasklaida.

   ,,Turim tik neoficialią informaciją. Oficialios nebuvo, tik matome faktiškai, kad ta siena uždaryta. Informaciją gavome po didelių pastangų per pasienio įgaliotinius, aiškinimai buvo, kad dėl pandemijos", — sakė jis.

   Pasak Linkevičiaus, vargu ar koronaviruso padėtis yra "svarbiausia tokių veiksmų priežastis".

   Ministras pažymėjo, kad sienos negali kirsti ne tik Lietuvos piliečiai, keliaujantys automobiliu į kaimyninę šalį, bet ir Baltarusijos gyventojai. Pasak jo, sunkvežimiai įleidžiami per sieną.

   Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 44 milijonai infekcijos atvejų, daugiau nei 1,1 milijonas žmonių mirė.

   Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 13 tūkstančių koronavirusinės infekcijos atvejų.

   Skaityti komentarus