°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Didžiausia prezidento rinkimų staigmena: savo reitingus po G.Nausėdos labiausiai pagerino M.Puidokas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-08-28 11:00:00

   Kaip pranešė Baltijos tyrimų duomenis publikavęs portalas DELFI, labiausiai prezidento rinkimai parodė Gitano Nausėdos teigiamo vertinimo augimą, o tyrimo staigmena - Seimo nario ir kandidato į LR prezidentus Mindaugo Puidoko įvaizdžio pagerėjimas (politiką per 3 mėnesius palankiai vertinančių padaugėjo 7 procentiniais punktais). 

   Savo vertinimus pagerino dar du kandidatai: Saulius Skvernelis bei Valdemaras Tomaševskis. 

   Tuo tarpu, kaip rodo „Baltijos tyrimų“ duomenys, likusių penkių kandidatų vertinimai pablogėjo. Ingrida Šimonytė, patekusi į antrą rinkimų turą, jame gavo mažiau rinkėjų balsų, nei pirmame. Tyrimo rezultatai iš dalies paaiškino reitingų mažėjimą. Pasak „Baltijos tyrimų“ sociologo Romo Mačiūno, tam įtakos galėjo turėti tai, kad dalis rinkėjų pirmame ture už ją balsavo tam, kad išstumtų Saulių Skvernelį. Tuo tarpu antrame ture tie žmonės rinkosi kitą kandidatą. 

   Grįžtant prie M. Puidoko vertinimų, DELFI kalbintas sociologas aiškina: „Reikia prisiminti, kad prezidento rinkimų kampanijoje M. Puidokas startavo praktiškai iš visiškos nežinios. Vienintelis dalykas – kad jis, gal jau galvodamas apie prezidentinę kampaniją, buvo pradėjęs reikštis kalbant apie vaikų paėmimo iš šeimų problemą. Be to, jis neblogai pasirodė gyventojams kaip kovotas su kitais kandidatais, nors ir jis nebuvo vertinamas kaip rimtas varžovas nugalėti.“ 

   Nors visų devynių kandidatų startinės pozicijos, žinomumas ir kampanijų biudžetai skyrėsi, dalyvavimas TV debatuose visiems suteikė galimybę prisistatyti rinkėjams, argumentuotai atsakyti į visuomenei aktualius klausimus ir tokiu būdu plačiau paskleisti apie save žinią. Kaip matome, dalis jų tokiu būdu savo reitingus pagerino, tuo tarpu net penkių vertinimai suprastėjo. Rinkėjai galėjo geriau pažinti kandidatus, todėl ir vertinimai, lyginant su metų pradžios (vasario mėn.) apklausa pakito.

    

   Apklausa 2019 metų birželio mėnesį, jau po LR prezidento rinkimų.     

   Skaityti komentarus