°C
   2020 10 21 Trečiadienis

   G. Nausėda: po antrojo rinkimų turo gali susiklostyti kol kas neįsivaizduojamas koalicijos variantas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-10-13 15:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad po pirmojo Seimo rinkimų turo dar nėra aišku, kokios pakraipos – centro dešinės ar centro kairės – bus valančioji dauguma. Šalies vadovo teigimu, gali susiklostyti ir kol kas dar neįsivaizduojami valdančiosios daugumos variantai.

   „Koalicijos formavimą palikime po antrojo rinkimų turo. Aš manau, kad šiandien yra atviros galimybės visoms koalicijoms: ir dešiniosioms, ir kairiosioms. Galbūt net dar sunkiai įsivaizduojamos koalicijos gali būti įmanomos – visa tai priklausys nuo rinkimų rezultato, kurį turėsime po dviejų savaičių“, – lankydamasis Tauragėje žurnalistams sakė prezidentas.

   Mano, kad po antrojo rinkimų turo lyderiai gali pasikeisti

   Komentuodamas sekmadienį vykusių Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus, kuriuose kol kas geriau atrodo dešiniosios politinės jėgos, prezidentas pažymėjo manąs, kad tai nebūtinai reiškia, jog Lietuvoje sumažėjo kairiosioms vertybėms simpatizuojančių rinkėjų.

   „Rinkimų rezultatas turbūt nepaneigia to fakto, kad Lietuvoje – jau nuo seno kalbama – yra apylygis skaičius, o gal net šiek tiek daugiau kairiųjų rinkėjų, lyginant su dešiniaisiais. Tačiau šį kartą akivaizdžiai matėsi, kad dešinieji rinkėjai buvo aktyvesni, ypač didžiuosiuose miestuose. Jie labiau matė išreikštų savo lūkesčių įgyvendinimą tam tikrų partijų programose. Ir jie balsavo“, – teigė prezidentas.

   Anot G. Nausėdos, situacija po antrojo rinkimų turo gali reikšmingai pasikeisti ir lyderystę gali perimti kairiojo spektro politinės jėgos.

   „Antrajame ture situacija gali pasikeisti, galbūt aktyviau balsuos ir kiti rinkėjai“, – teigė G. Nausėda ir ragino antrajame rinkimų ture piliečius būti aktyvesnius.

   „Priešingu atveju teks vėl apgailestauti neatlikus savo pilietinės pareigos ir kad kažkas mums išrinko valdžią“, – sakė G. Nausėda.

   Dėl gerovės valstybės pavyks rasti sutarimą

   Rinkimų rezultatai, pasak prezidento, nekelia rizikų, kad naujam Seimui nepavyks rasti bendros kalbos dėl galimybės realizuoti „gerovės valstybės“ principus. Anot jo, ir su dešiniojo spektro partijomis jam pavyktų rasti bendrą kalbą šiuo klausimu.

   „Aš manau, kad dešiniosios partijos pakankamai intensyviai dalyvavo šiame diskurse – diskusijoje apie gerovės valstybę. Man labai džiugu, kad praktiškai visos partijos atsiliepė į gerovės valstybės šaukinį. Galbūt tik yra skirtingos interpretacijos. Bet sutikite, kad šiandien nerasime Lietuvoje partijos, kuri pasisakytų už tai, kad skurdo Lietuvoje turėtų būti daugiau. Daugelis partijų akcentuoja – ir naujosios partijos akcentuoja – kad švietimui turi būti skirtas prioritetinis dėmesys.
   Be abejonės, tai yra viena iš kertinių gerovės valstybės sąvokų arba elementų“, – sakė prezidentas.

   „Sąlyčio taškų, aš manau, bus, o visa kita galima išspręsti diskusijose“, – apibendrino šalies vadovas.

   Sieks moderuoti nacionalinio susitarimo dėl švietimo pasirašymą

   Kartu prezidentas pabrėžė, kad naują Seimą sudarysiančios partijos yra pribrendusios pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo, o Prezidentūra – šį procesą moderuoti.

   „Manau, kad daugelis partijų šiandien yra pribrendusios nacionaliniam švietimo susitarimui – tokius signalus aš jau girdžiu. Esame pasiruošę moderuoti šį procesą, kad nacionalinis susitarimas gimtų“, – teigė G. Nausėda.

   Skaityti komentarus