°C
   2020 07 09 Ketvirtadienis

   G. Nausėda: skaitmenizuota, inovatyvi ir ekologiška Lietuva yra mano atsakomybė

   Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

   2020-05-28 13:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda konferencijoje, skirtoje aptarti Europos Sąjngos ir Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kryptis ir Lietuvos mokslo ir verslo dalyvavimo ES programose patirtis, akcentavo, kad skaitmenizuota bei inovatyvi Lietuva yra jo asmeninė atsakomybė.

   „Skaitmenizuota, inovatyvi ir ekologiška Lietuva yra mano atsakomybė, aš tai priimu asmeniškai“, – konferencijoje pabrėžė G. Nausėda.

   Prezidentas konferencijoje pateikė keturis pagrindinius pasiūlymus, kurie, anot jo, padarytų teigiamų pokyčių mokslo ir inovacijų srityje.

   „Visų pirma reikia ieškoti nuoseklaus vystymosi tyrimų ir inovacijų strategijoje, geresnės koordinacijos, geresnių saitų tarp sprendimų priėmėjų ir jų vykdytojų. Aš siūlau apsvarstyti vadovo paskyrimą tyrimams ir inovacijoms ir sukurti ryšį su atstovais. atsakingais už tyrimus ir inovacijas valstybės institucijose. Antra, sekdamas Europos Komisijos rekomendacijomis, aš taip pat siūlau pertvarkyti mokslo ir inovacijų politiką įgyvendinančių agentūrų struktūrą, kad geriau būtų galima koordinuoti jų veiksmus“, – teigė G. Nausėda.   „Trečia, mums reikia sugalvoti paskatas, kurios paskatintų mokslo ir išsilavinimo įstaigų įsitraukimą į „Europos horizonto“ programą. Mūsų mokslo ir verslo bendruomenėms reikia paprastų ir tvarių finansinių sprendimų. Ir galiausiai Lietuvai reikia labiau susifokusuoti į plėtimą tarptautinių ryšių ir stiprinti Lietuvos kompetencijas dalyvaujant „Europos horizonto“ programoje“, – pridūrė jis, akcentuodamas esąs įsitikinęs, kad surengta diskusija bus pagrindas tolesniems ateities įsipareigojimams.   Konferencija „Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos stiprinimas rengiantis dalyvavimui „Europos horizonto“ programoje“ rengiama prezidento G. Nausėdos iniciatyva. Konferencijos tikslas – aptarti Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kryptis, Lietuvos mokslo ir verslo dalyvavimo ES programose patirtis.

   Skaityti komentarus