°C
   2020 08 14 Penktadienis

   G. Nausėda vetavo Seimo įvestus pokyčius valstybės ir savivaldybių valdomoms bendrovėms

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-07-09 17:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vetavo Seimo priimtą įstatymą, kuris numato pokyčius sudarant valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių priežiūros ir valdymo organus.

   Šalies vadovo teigimu, priimti įstatymai galėtų atverti galimybę keisti įmonių valdymą prieš pasibaigiant dabartinio Seimo kadencijai. 

   Prezidentas Seimui pakartotinai svarstyti su paskutinėmis dienomis prieš atostogas Seimo priimtas Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos bei Valstybės ir savivaldybių turto valdymo naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimus.

   Pataisos numatė, kad nuo lapkričio visų valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių ir jų dukterinių bendrovių kolegialūs priežiūros ir valdymo organai turėtų būti sudaryti iš naujo.

   Pasak prezidento, tai, kad visų šių valstybės ir savivaldybės bendrovių stebėtojų tarybos ir valdybos turėtų būti keičiamos iš esmės tuo pačiu metu, nesulaukus esamųjų kadencijos pabaigos, sudaro prielaidas skubotiems ir neskaidriems sprendimams.

    „Kai visų valstybės ir savivaldybių bendrovių valdymo ir priežiūros organų keitimas yra susietas su lapkričio 1-ąja, sukuriamos pernelyg tiesioginės sąsajos su Seimo rinkimais ir galimais mėginimais pakeisti kolegialių valdymo organų sudėtį sulig šitos kadencijos pabaiga“, – sako  šalies vadovas.

   Grąžindamas Seimui pakartotinai svarstyti įstatymus, G. Nausėda pasiūlė juose numatytus priežiūros ir valdymo organų sudarymo pokyčius pradėti taikyti ne nuo lapkričio 1-oios, o po šios datos sudaromiems naujiems organams.

   Tai reiškia, kad esami veikiantys bendrovių kolegialūs priežiūros ir valdymo organai savo funkcijas galėtų vykdyti iki kadencijos, kuriai jie buvo sudaryti, pabaigos arba iki bus sudaryti nauji atitinkami priežiūros ar valdymo organai.

   G. Nausėda siūloma numatomų pokyčių taikymo tvarka leistų užtikrinti sklandų ir tvarų pokyčių įgyvendinimą, kuris nekeltų grėsmės valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių veiklos tęstinumui bei su tuo susijusiems visuomenės poreikiams, nacionaliniam saugumui, viešajam interesui.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 03:28

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai