°C
   2020 06 03 Trečiadienis

   Į Lietuvą atgabenta dalis Kinijoje pirktų medicininių apsaugos priemonių

   Nuotrauka: NATO nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-03-28 15:00:00

   Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys.

   „Orlaivis su kroviniu Kaune nusileido 11.32 val.“, – BNS informavo Lietuvos oro uostų atstovė Lina Beišinė.

   Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis feisbuke pranešė, jog lėktuvas apie 10 valandą pakilo iš Frankfurto Hano oro uosto Vokietijoje.

   Pasak premjero, lėktuvu skraidinama apie 3 mln. porų apsauginių pirštinių, 200 tūkst. respiratorių FFP2 ir apie 33 tūkst. apsauginių akinių.

   Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, priemonės iš karto bus gabenamos penkioms pagrindinėms ligoninėms – Santaros klinikoms, Kauno klinikinei ligoninei, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei, greitosios medicinos pagalbos centrams ir bus paskirstytos mobiliesiems punktams.

   Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežios valstybės įmonė „Lietuvos paštas“. 

   Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis penktadienį sakė, kad vėliau laukiama dar kelių lėktuvų su likusia užsakytos siuntos dalimi.

   „Kiekvieną dieną leisis lėktuvai“, – teigė A. Šešelgis.

   Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

   Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus