°C
   2020 11 27 Penktadienis

   Kas kaltas, kad Vilniuje tėvai negauna vaiko pinigų? Kodėl Kaunas sugeba tvarkytis?

   Nuotrauka: Pixabay

   2018-03-17 17:00:00

   Kaip Kaunas, turėdamas mažiau pinigų, mažiau darbuotojų, dvigubai greičiau viską padarė?

   Didelė žmonių dalis liko pasipiktinusi dėl negautos paramos Vilniuje už vaikus, nors jiems ta parama priklauso jau nuo šių metų pradžios. Dėl šios problemos socialiniame tinkle Facebook kilo žodžių karas. Jame Seimo narys T. Tomilinas apkaltino merą R. Šimašių tyčia neišmokant išmokų, tuo tarpu R. Šimašius atsikirto apkaltindamas valdžią.

   Nuo 2018 metų sausio 1 dienos pasikeitė tvarka dėl pagalbos vaikus auginančioms šeimoms. Anksčiau pasinaudoti parama galėjo tik tos šeimos, kurios uždirba daugiau nei neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), kuris nuo 2018 metų tapo lygus minimaliam mėnesiniam atlyginimui (MMA). Ši tvarka neleido šia lengvata pasinaudoti mažiausias pajamas uždirbančioms šeimoms, todėl jos buvo pasmerktos dar didesniam skurdui. Šiuo metu užpildžiusi formą ir pateikusi prašymą šeima arba asmuo auginantis vaikus gauna po 30 eurų už kiekvieną vaiką, nesvarbu kiek jie uždirba pinigų. Bet dėl biurokratinių problemų Vilniuje sistema pradėjo buksuoti.

   T. Tomilinas apkaltino merą tyčia nevykdant įstatymų numatytos funkcijos, savo feisbuko paskyroje rašydamas:

   „Vilniaus miesto mero desperacijai nėra ribų. Kodėl Kaunas tvarkosi, klausia visa Lietuva. Galbūt todėl, kad Kaunas supranta, kur svarbu tiesiog dirbti, o ne PRintis. Šimašius rado kaltą. Mane. Kaltina melu. Biurokratizmą. Karbauskį. Skvernelį. Žinot, yra senas anekdotas apie šokėją ir kiaušinius. Aš tik cituoju ministeriją, „išmokų vaikams administravimui Vilniaus m. savivaldybei skirta 1 mln. 64 tūkst. Eur, t. y. 756,5 tūkst. Eur daugiau negu 2017 m.“ Šimašius pats paprašo pinigų iš valdžios, o paskui, nesusitvarkydamas, rėkia, kad vaiko pinigų sistema jam per sudėtinga. Kaunas, mere, Kaunas Jums padės. Patars.“

   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Burbaitė patikslino, kad „Lėšos pervedamos savivaldybėms kiekvieną mėnesį pagal patvirtintus poreikius, kuriuos prireikus jos tikslina metų eigoje. Visiems 2018 m. išmokoms vaikams (įskaitant ir išmoką vaikui, jų yra 10 rūšių) administruoti Vilniaus m. savivaldybei skirta 1 mln. 64 tūkst. Eur, t. y. 756,5 tūkst. Eur daugiau negu 2017 m.

   Vilniaus miesto savivaldybės administracijai programos 02.08 „Socialinė parama“ priemonei „Pervesti lėšas išmokoms vaikams administruoti“ įgyvendinti 2018 m. I ketvirčiui skirta iš viso 124 tūkst. Eur, iš jų 33 tūkst. kovui pasieks sąskaitą kovo 19 d. Kaip minėta, šių sumų dydį pateikė pati savivaldybė.“

   Vakar meras Remigijus Šimašius apkaltino valdžią rašydamas „Jums nepatinka laisvi žmonės, bet jums patinka baudžiauninkai. Dėl to jūs padidinote mokesčius kiekvienai šeimai, kuri turi vaikų. Mainais pažadėjote duoti tą pačią sumą (30 eurų per mėnesį), jei jums nusilenks ir paprašys tų pinigų iš valdžios. Jūs privertėte kiekvieną šeimą atlikti biurokratinį veiksmą, kurio niekam nereikėjo. Jūs privertėte laukti vaiko pinigų, kurie visus pasiekdavo iš karto. Jūs privertėte savivaldybes dirbti darbus, kurie primena šieno ravėjimą. Pavyzdžiui Vilniuje vien šitam jūsų biurokratizmui dirba papildomai 65 darbuotojai. Dirba ir vakarais bei šeštadieniais. Kviečiu ryt jums patogiu laiku ateiti į Socialinių išmokų skyrių, Kauno g. 3 ir pažiūrėti kokias nesąmones padarėte. <...> Tad gal jūs padarykite dabar tai, ką turi padaryti garbingi ir profesionalūs žmonės – panaikinkite savo kvailus sprendimus, kad visi vaiko pinigus gautų kaip, kaip gaudavo – be jokių prašymų ir biurokratijų.“

   Seimo narys Tomas Tomilinas atsakydamas papasakojo, kad nuvyko patikrinti kaip vyksta darbas ir pasidalino vienos Vilniaus seniūnijos darbuotojos istorija "Mus pradėjo siųsti dirbti į Kauno gatvę šeštadieniais tik nuo vasario vidurio. Šiuo metu apdorojam prašymus pateiktus iki sausio 15 dienos. Taip už šeštadienį moka daugiau. Ne, algų nepakėlė visai. Viršvalandžių nedirbam. Mes girdėjom, kad administravimui ministerija skyrė 756 tūkstančiais eurų daugiau nei pernai, nes padaugėjo vaiko pinigų gavėjų. Bet, žinot, iki mūsų tie pinigai nedaeis kaip visada. Bent jau tą mažiuką atlyginimą pakeltų. Nors truputį....". T. Tomilinas pabrėžė ir pasiūlė Vilniaus merui pasimokyti iš Kauno: „Kaunas tvarkosi. Akį rėžia besišypsančio Vilniaus mero neveiklumas ir neolilberalumas. Viską ką jis gali, tai pasityčioti iš biurokratizmo. Viską ką gali jo kairysis pavaduotojas, tai pafilmuoti prekariato (be motyvacijos) sąlygomis dirbančius savo darbuotojus. Laikas Povilui Poderskiui užsukt į Kauno savivaldybę ir gauti patarimų. Grafikas kurį skelbiu aiškiai rodo, kad ne tik SADM interneto sistema šlubuoja. Kaip Kaunas, turėdamas mažiau pinigų, mažiau darbuotojų, dvigubai greičiau viską padarė?“.

   Istorija darosi vis įdomesnė tuo, kad vaiko pinigai priklauso tėvams ir dėl Vilniaus mero neveiklumo iš miesto biudžeto gali tekti sumokėti 1 mln. eurų delspinigių.

   Pateikiama informacija apie išnagrinėtus prašymus skirti vaiko pinigus Lietuvos miestuose ir rajonuose.

    

   Skaityti komentarus

   Marius 2018 18 03 09:08

   Vilniaus meras kaltas, kas daugiau, jei Kaune susitvarko, o Vilniuje ne.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai