°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Kas slypi už B. Markausko žemės skandalo?

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2018-04-16 09:00:00
   Prisiminkime nuo ko viskas prasidėjo. O prasidėjo nuo Ramučio Lėlio žinutės į 15min.lt portalą, kuria šis apkaltino žemės ūkio ministrą, kad jis neva be jo leidimo dirba jo žemę. Po šios žinutės prasidėjo straipsnių, nuomonių lavina, o G. Landsbergis pasiūlė prezidentei griežtai pasisakyti B. Markausko klausimu. Prezidentė kitą dieną būtent taip ir padarė.

   Ministro kaltė būtų tikrai neabejotina, jei šia informacija būtų pasidalijęs niekuo dėtas ir niekuo su politika neturintis bendro asmuo, tačiau R. Lėlys yra Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP, pirmininkas G. Paluckas) narys, ši partija tapo opozicinė po to, kai partijos pirmininku buvo išrinktas G. Paluckas ir jis dėl savo asmeninių tikslų siekė pirmalaikių rinkimų, todėl išėjo iš valdančiosios koalicijos ir partija suskilo. Šiuo metu yra dvi socialdemokratų partijos Lietuvoje – LSDP ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Nesunku suprasti, kad LSDP ir toliau stengiasi įkąsti valdantiesiems ir destabilizuoti padėtį valstybėje. LSDP nuostatai ir pirmininko retorika labai panaši į Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderio G. Landsbergio. Šie du politikai draugai nuo tada, kai abu buvo jaunieji konservatoriai.

   Kokias naujienas pamiršo Lietuva dėl B. Markausko?

   Prisiminkime, kokie rimti skandalai drebino Lietuvos partinę sistemą prieš savaitę? Buvo atskleista daugiau politikų sąsajų su MG Baltic skandalu. Buvo skelbiama, kad su MG Baltic pilkuoju kardinolu R. Kurlianskiu susitiko TS-LKD partijos pirmininkas G. Landsbergis. Buvo paskelbta informacija apie L. Kasčiūno gautą paramą iš MG Baltic. Taip pat praeitą savaitę buvo paskelbta labai intriguojanti informacija, kad, jei būtų tęsiama sutartis dėl suskystintų dujų terminalo nuomos, Lietuva prarastų dešimtis milijonų eurų dėl buvusių valdžių sprendimų.

   Kas tas žmogus, kuris paskelbė naujieną apie B. Markausko žemę?

   Kaip jau minėjau, tai yra LSDP partijos narys – R. Lėlis. Jis tik paskelbė žinutę ir nusišalino nuo diskusijos. Kaip apie jį atsiliepė jo kaimynas žemdirbys Žygimantas, kad „tokių, kaip Lėlys, yra ne vienas. Jų sklypuose užaugusi pusantro metro aukščio žolė ir krūmai ne tik nepuošia mūsų kaimų. Juose veisiasi erkės, iš jų į mūsų kiemus vėjas atneša piktžolių sėklas. Dar daugiau, ta žolė yra degi lyg parakas. Užtektų vienos nuorūkos ir gaisras akimirksniu išplistų. Todėl S. Markauskienė tik gerą darbą daro, kad dirba toje žemėje.“ (Delfi.lt medžiaga). Apylinkės seniūnaitis taip pat sakė, kad su tokiais savininkais vien bėdos, nes su jais sunku susitarti, o tokie sklypai kenkia kitiems žmonėms, kurie ten ūkininkauja.

   Ministras kaltas, kad nepasirašė sutarties

   Ministras tikrai suklydo, taip jis pažeidė įstatymus – vietoj rašytinės sutarties jis sudarė žodinę. Tai ne tik smulkus Civilinio kodekso pažeidimas, bet pažeidimas, kuris reputacijai kainavo labai daug. Deja, kartais žemės ūkyje tokia praktika taikoma, ypač tada, kai žemė priklauso ne ten gyvenantiems asmenims, o giminaičiams, kurie ten negyvena ir net nebūna savo žemėje. Dėl šios priežasties dažnai taupydami laiką ūkininkai sudaro žodines sutartis su savo kaimynais. Toks bendradarbiavimas priešingai nei piešia LSDP partijos atstovas yra naudingas abejoms pusėms, nes jei ne B. Markausko mama S. Markauskienė, R. Lėliui galėjo tekti susimokėti dideles baudas.

   Ką galėjome suprasti iš šios situacijos?

   Buvo labai įdomu stebėti, kai prezidentė D. Grybauskaitė pasisakė dėl B. Markausko kitą dieną ir taip, kaip jos viešai paprašė G. Landsbergis. Prezidentei užteko TS-LKD pirmininko žodžių, ji nesikvietė premjero, pačio ministro, ekspertų – ji tiesiog atkartojo G. Landsbergio paliepimą. Tačiau tuo metu, kai STT atskleidė informaciją apie TS-LKD ir G. Landsbergio ryšius su R. Kurlianskiu, prezidentė tylėjo. Išvadas galite padaryti patys. 

   Skaityti komentarus