°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Konservatoriai ir liberalai nusispjovė į prezidento veto

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: respublika.lt
   2021-11-11 19:00:00

   Šiandien Seimo rytinio posėdžio metu susivieniję konservatoriai ir liberalai atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl privalomųjų testų apmokėjimo iš darbuotojų kišenės įstatymo.

   Prezidentas G. Nausėda buvo vetavęs konservatorių ir liberalų inicijuotas įstatymų pataisas kurios įsigalios nuo gruodžio 1-os dienos, taip numatant privalomųjų testų apmokėjimą iš darbdavio arba darbuotojo lėšų.

   G. Nausėda pritarė tikslui didinti vakcinacijos tempus, tačiau nemanė, kad juos gali paskatinti testų apmokėjimas iš darbuotojo arba darbdavio pinigų. Prezidentas teigė, kad tempus reikia didinti, aktyviai skatinant skiepijimąsi ir atliekant taiklų testavimą - tai kartu veikiančios priemonės. Skiepijimas turi būti skatinimas, o testavimo prieinamumas prieinamas, - teigė šalies vadovas.

   „Venkime visuomenę skaldančių, pasitikėjimą valstybe mažinančių praktikų", - po veto sakė G. Nausėda.

   Opozicija: valdančiųjų ir prezidento kovoje įkaitais tampa darbuotojai

   Savo ruožtu opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime atstovas Algirdas Sysas pabrėžė, kad šioje valdančiųjų ir prezidento kovoje įkaitais tampa darbuotojais.

   „Manau, jeigu žmogus sutinka testuotis, tai mes turime tik padėkoti ir daryti viską, kad tokių, kurie nesiskiepyja, besitestuojančių būtų daugiau. Dabar gi einama visiškai kitu keliu. Pasekmes turbūt labai greitai pamatysime", - teigė A. Sysas.

   Savo ruožtu Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos" narė Laima Nagienė tvirtino, kad valstybė turėtų užtikrinti būtinąsias COVID-19 valdymui sveikatos paslaugas.

   „Pagal Konstituciją Lietuvos valstybė yra socialiai orientuota. Konstitucinis Teismas ne kartą yra konstatavęs, kad socialiai orientuota valstybė turi konstitucinę prievolę ir privalo prisiimti tam tikrų įsipareigojimų ir vykdymo naštą" , - pažymėjo L. Nagienė.

   Seimo narė atkreipė dėmesį, kad testavimas yra labai svarbi COVID-19 valdymo priemonė, padedanti nustatyti COVID-19 užsikrėtimus.

   „Taip, įstatymas lyg ir turėjo kilnius tikslus. Vienas iš tikslų buvo užkirsti kelią užkrečiamų ligų plitimui. Antra, pabrėžiama, kad testavimas ir ankstyva diagnostika yra labai svarbios valdymo priemonės. Tačiau, gyventojų tikslinis ir profilaktinis testavimas kaip tik gali padėti kuo anksčiau nustatyti asmenis, užsikrėtusius COVID-19 liga", - teigė ji.

   Už balsavo Seimo nariai 73, prieš - 57, susilaikė parlamentarai 4.

   Skaityti komentarus