°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Kontrolinų pirkimų pataisos

   Nuotrauka: Kęstutis Mažeika ir Dainius Gaižauskas

   2018-02-27 04:00:00

   Slaptus pirkimus galėtų atlikti administracinius nusižengimus tiriantys pareigūnai

   Seimo „valstiečių“ frakcijos nariai Kęstutis Mažeika ir Dainius Gaižauskas teikia pataisas, kuriomis norima įvesti tvarką pardavimų srityje. Šiuo metu ne visos institucijos, kurios turi užtikrinti, kad alkoholiniais gėrimais nebūtų prekiaujama neleistinu laiku, prekiaujama kitais nelegaliais daiktais neturi teisės vykdyti slaptuosius pirkimus.

   Šiuo įstatymo projektu siūloma leisti daugiau institucijų atstovų atlikti kontrolinius pirkimus, kad galima būtų paprasčiau išaiškinti galimus prekybos pažeidimus. Parlamentarai Administracinių nusižengimų kodeksą siūlo papildyti kontrolinio prekių ar paslaugų pirkimo atlikimo pagrindais ir tvarka.

   Slaptus pirkimus galėtų atlikti administracinius nusižengimus tiriantys pareigūnai. Pataisos iniciatoriai pažymi, kad institucijoms sunku užtikrinti įstatymų laikymąsi, nes šiuo metu kontrolinius pirkimus gali atlikti tik ribotas skaičius institucijų, pavyzdžiui policija, o išplėtus tokią galimybę būtų efektyviau sprendžiami neteisėtos prekybos pažeidimai, pavyzdžiui, prekiaujant gyvūnais, alkoholio produktais, tabako gaminiais ar gamtos gėrybėmis. Iniciatorių teigimu, šios pataisos leistų slaptus pirkimus atlikti ir savivaldybių viešosios tvarkos skyrių, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir kitų institucijų darbuotojams.

   Skaityti komentarus