°C
   2020 08 14 Penktadienis

   LVŽS dėl Lukiškių aikštėje įrengto „pliažo“ kreipėsi į VRK

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: alkas.lt informacija
   2020-07-07 15:00:00

   Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydama įvertinti, galimai neteisėtus vieno iš Laisvės partijos lyderių Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus bei Laisvės partijos veiksmus už biudžeto lėšas įrengiant „pliažą“ laisvės kovas menančioje Lukiškių aikštėje ir jį panaudojant savo partijos reklamai Seimo rinkimų kampanijos metu.

   „Lukiškių aikštėje įrengtas pliažas galimai naudojamas Laisvės partijos rinkimų tikslais.

   Tokie veiksmai turi neteisėto partijų finansavimo požymių, kada piktnaudžiaujant mero tarnybiniais įgaliojimais naudojami savivaldos administraciniai resursai,

   biudžetas, o taip pat rinkimų kampanijai finansuoti pritraukiami privatūs juridiniai asmenys, ir nepažymėti teisės aktuose nustatyta tvarka kaip politinė reklama. Tai, kada pliažo paslaugos yra nemokamos, skirtingai, nei žiemą savivaldybės įrengiama čiuožykla, leidžia kalbėti ir apie bandymus papirkti rinkėjus.“ – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

   Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 2 str. 8 d. nurodyta, kad politinė reklama – tai valstybės politiko, politinės partijos, politinės partijos nario, politinės kampanijos dalyvio, jų vardu ir (ar) interesais bet kokia forma ir priemonėmis už užmokestį ar neatlygintinai politinės kampanijos laikotarpiu ar tarp politinių kampanijų skleidžiama informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose ar referendume arba kurios skleidimu propaguojamas valstybės politikas, politinė partija, politinės partijos narys ar politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa. Įstatymas draudžia juridinių asmenų paramą bei rinkėjų papirkinėjimą bei įpareigoja žymėti partijų skleidžiamą politinę reklamą.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 03:30

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai