°C
   2021 10 23 Šeštadienis

   LVŽS frakcija nepritaria A. Dulkio siūlomai regioninių ligoninių pertvarkai

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
   2021-09-23 15:00:00

   Trečiadienį, rugsėjo 22 dieną, 16 val. Seimo I rūmų 203 k. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai susitinka su sveikatos apsaugos (SAM) ministru Arūnu Dulkiu ir viceministre Danguole Jankauskiene. Posėdyje Seime tarp kitų svarbių klausimų bus kalbama apie regioninių ligoninių planuojamą pertvarką ir jų likimą. 

   LVŽS frakcijos nariams kelia nerimą prieš keletą savaičių SAM pristatyta reforma ir jos nustatyti rodikliai – mažai ligoninei, norint išlaikyti terapijai skirtas lovas, t.y. 90 lovų arba 3400 paslaugų per metus, tokius rodiklius pasiekti yra neįmanoma.

   „Griauti, uždaryti, uždrausti – toks valdančiųjų moto, nes griauti, tai ne statyti. Didelės išminties griovimui nereikia. Šiandieną net patiems ligoninių vadovams atrodo kitaip. Jie su baime laukia uždarymo ir stebisi, kodėl valdžia sugalvojo sugrįžti į 1997 metus, t.y. atstatyti sveikatos sistemos padėtį iki sveikatos reformos, kurios metu buvo atsikratyta sovietinio sveikatos sistemos modelio. Drąsu norėti grįžti kone 25 metus atgal", – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

   Anot LVŽS seniūnės, reikia visiškai nesusivokti situacijoje ir negirdėti, ką kalba savo srities specialistai, norint sugriauti sveikatos sistemą ir grąžinti ją į kosmines tolumas tuo metu, kai šalyje siaučia pandemija, o gydytojai, kaip ir jų pacientai, psichologiškai išsekę nuo vieno ilgiausių karantinų visoje Europoje.

   Skaityti komentarus