°C
   2023 12 09 Šeštadienis

   Mergaitės brolis ir M. Puidokas paneigė cinišką tarnybų melą

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2019-01-24 20:29:00

   Sausio 23-iąją prieš mergaitės įvaikinimą Naujojoje Zelandijoje, atskiriant ją nuo seserų ir brolių, kovojęs Seimo narys Mindaugas Puidokas paskelbė šokiruojančią žinią, kad jos Anglijoje gyvenantis brolis yra šmeižiamas, o jam pačiam grasinama.

   Mergaitės brolis Arūnas savo Facebook paskyroje jautriai sureagavo į situaciją ir parašė: ,,Esu šoke dėl skleidžiamo melo ir šmeižto, nes su sesėmis kasdien bendrauju nuotoliniu būdu per vyriausią sesę. Labai jas myliu. Į Angliją grįžau susitvarkyti medicininių ir kitų dokumentų, nes to iš manęs reikalauja Lietuvos vaiko teisių tarnyba. Kitaip neturėčiau jokių galimybių net bandyti siekti globoti savo sesę. Pats turiu šeimą ir metukų vaikutį Anglijoje ir mums visiems skaudu, kai tenka skaityti tokius straipsnius."

   Arūnas turėjo galvoje publikaciją viename naujienų portalų, kuriame paskelbta, kad Kauno globos namų direktoriaus pareigas laikinai einantis Gintaras Bagdžiūnas rengia skundą ir skųs teismo, leidusio mergaitei likti Lietuvoje, sprendimą bei tvirtina, kad brolis grįžo į Angliją ir sesuo jam nerūpi. Esą jo žiniomis jis su ja visai nebendrauja.

   Žiniasklaidoje dar buvo paskelbta, kad lietuvių šeima siekusi mergaitės globos traukiasi. 
   Ši melaginga informacija labai papiktino Seimo narį Mindaugą Puidoką, kuris teigia: 


   ,,Skaudu matyti, kai tarnybos per žiniasklaidą šmeižia ir žemina tuos, kurie negali apsiginti patys. Kodėl Kauno globos namai taip siekia bet kokia kaina pakeisti teismo sprendimą, neleidžiantį Naujosios Zelandijos piliečiams neteisėtai įsivaikinti mūsų mažosios pilietės? Kodėl bijoma, kad mergaitės nuolatinė globa gali atitekti broliui arba gerai, puikų išsilavinimą turinčiai šeimai Lietuvoje? Primenu, kad lietuvių šeimoms nebuvo sudaryta galimybė įsivaikinti vieną seserį, o ne visas tris kartu. Tuo tarpu užsieniečiams Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT) leido įvaikinti ją vieną ir atskirti milžinišku atstumu nuo seserų ir brolių. Dar daugiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir VVTAĮT melavo, kad viskas atlikta griežtai laikantis visų įstatymų ir taisyklių. Teismo sprendimas akivaizdžiai parodė, kad taip nebuvo. Ginkime tiesą ir dalinkimės šia žinia, kad visi žinotų, kokia yra reali situacija.

   Tiesa yra tokia - brolis ir lietuvių šeima intensyviai tvarkosi dokumentus ir laukia Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos patikrinimų, kad kuo greičiau galėtų parsivežti mergaitę iš globos namų ir priimti į tą šeimą, į kurią leis tarnybos ekspertai."

   Pasak Seimo nario, melas ir tai, kad lietuvių šeima, kuri kreipėsi dėl 9-metės globos, šiuo metu laikosi pasyvios pozicijos. Ji ir toliau aktyviai deda visas pastangas, siekdama nuolatinės mergaitės globos.

   M. Puidokas tvirtina, kad Įvaikinimo tarnyba melavo, neva tarptautinio įvaikinimo procese nebuvo pažeidimų, laikytasi įstatymų. 

   Pats Seimo narys sulaukė grasinimų, esą vaikštąs plonu ledu ir jo laukianti pražūtis, taip pat buvo apkaltintas politikavimu. Tačiau mergaitės brolio šeima registruota būtent M. Puidoko vienmandatės apygardos ribose, todėl kai į jį buvo kreiptasi, parlamentaras tiesiog atliko savo darbą. 

   Kyla vis daugiau abejonių kas Lietuvoje vyksta tarptautinio įvaikinimo srityje. Užsieniečiams leidžia įvaikinti vieną seserį, o lietuviams siūlo tik visas tris. Teismas tą pastebi ir priima sprendimą, bet įstatymus pažeidusiems valdininkams jis nerūpi. Jie jį arogantiškai skundžia, prisidengdami mergaitės norais ir šmeižtu brolio bei lietuvių šeimos adresu. Ar tikrai lietuvių vaikams gerai gali būti tik pas užsieniečius globėjus ar įtėvius?

   Skaityti komentarus

   Maryte 2019 25 01 03:19

   Baisu!!!!!

   1
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Albina 2019 26 01 07:53

   Kadangi viskuo ir plačiai domiuosi, teko rasti info, kad Rusija uždraudė tarptautinį įvaikinimą, berods Į JAV (jei neklystu). Bet esmė ne šalis, o problema - turinys dėl ko tai padaryta. Pasirodo, kažkam Rusijoje parūpo, kaip gyvena įvaikinti vaikai, tad pradėjus domėtis šalia gražiai auginamų vaikų paaiškėjo ir labai baisių dalykų: neaiškiomis aplinkybėmis keistai žuvusių, net keturių vaikų vienoje įvaikintojų šeimoje, o įsikišus prokurorams, - rasta net palaidotų vaikų kūnelių be kai kurių organų, jau nė nekalbant apie į pedofilijos voratinklį parduotus vaikus. Kadangi nesu iš tų, kur iškart patikėtų pirma išgirsta, kad ir labai sensacinga žinia - pabandžiau pasitikrinti info per pažįstamus, kurie ten turi giminių. Gavau atsakymą, kad tokia žinia buvo ir net per TV rodė, bet greit buvo "užgesinta". Vadovaujantis šių dienų jau klasika tapusiu šūkiu, "kas galėtų paneigti galimybę, kad", manau, ir su mūsų įvaikintais Lietuvos piliečiais gali būti visokių atvejų, tad PRIVALU PATIKRINTI ( bent 10 metų laikotarpį) IR SAVO AKIMIS ĮSITIKINTI AR GYVI TIE VAIKAI, JEI NE - TAI KODĖL? Iš pačių vaikų gauti info, o ne iš kokių tai tarnybų, kurios gali būti tokios pat melagių irštvos kaip ir mūsiškės atsiprašant vaikų "gynėjų". O beje, kodėl už melą, ypač tarnybinį, niekas neatsako? Pas mus melas jau įteisintas ir patapęs norma?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Antanas 2019 27 01 12:12

   Kas galėtų paneigti, kad Kukuraitis nedalyvauja prekybos vaikais versle?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai