°C
   2021 01 19 Antradienis

   Nepaisant privalomo COVID-19 testo rezultato, grįžusieji iš JK privalės izoliuotis

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-01-01 09:00:00

   Vyriausybei nusprendus nepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo, grįžusiesiems įvestos griežtesnės saviizoliacijos sąlygos, ketvirtadienį pranešė Susisiekimo ministerija. 

   Anot ministerijos, atvykstantys žmonės privalės turėti ne vėliau nei prieš 48 valandas gautą neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba privalomai atlikti testą Lietuvoje. Nepaisant testo rezultato, visi asmenys privalės izoliuotis dešimčiai dienų. 

   Izoliacijos taisyklės negalioja keliaujantiems tranzitu ir ekipažų bei įgulų nariams, kurie dirba ir vykdo tarptautinius komercinius vežimus.

   Visi iš JK į Lietuvą grįžtantys asmenys privalo užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svetainėje ir gauti specialų QR kodą, kurį reikia pateikti lipant į lėktuvą. Gautą informaciją apie izoliacijos vietą NVSC per 24 valandas pateiks atitinkamai savivaldybei ir policijai. 

   Planuojantys keliones formą gali rasti interneto svetainėje https://keleiviams.nvsc.lt/lt/...


   Ministerija primena, kad izoliuotis su kitais Lietuvoje esančiais šeimos nariais galima tik tuose namuose, kuriuose yra įrengti du atskiri sanitariniai mazgai. Kitu atveju būtina izoliuotis viešbutyje ar kitoje savivaldybės paskirtoje vietoje. 

   Vyriausybė trečiadienį nepratęsė skrydžių iš JK draudimo nuo sausio 1 dienos. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sakė, kad toks sprendimas priimtas kartu su kitomis Baltijos šalimis.


   Skrydžius iš JK Lietuva ir kitos Europos šalys uždraudė praėjusią savaitę dėl ten plintančios naujos koronaviruso atmainos. 

   Pirmąją 2021-ųjų metų dieną numatyti septyni skrydžiai tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės. 

   Skaityti komentarus