°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   Pagal rinkėjų skaičių Kaune suvienodintos rinkimų apygardos

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-07-15 17:00:00

   Didžiausiame Kauno miesto gyvenamajame rajone – Šilainiuose, artėjant Seimo rinkimams sudarytoje apygardoje vietoj ankstesnių 14 apylinkių liko 11.

   Šios apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė, ligi šiol sukaupusi didelę patirtį, kai ne vieną kartą vadovavo viso miesto rinkimų komisijai per savivaldybių tarybų ar šalies prezidento rinkimus, Eltai paaiškino, kad peržiūrėtos ir kitų mieste esančių apygardų ribos. Tad kai kuriose iš jų apylinkių skaičius irgi apmažėjo. Netgi pačių apygardų pastaraisiais metais Kaune yra mažiau – buvo 8, dabar – 7, kadangi mažai rinkėjų turėjusi Centro apygarda buvo prijungta prie Žaliakalnio apygardos.

   „Dabar kiekvienoje apygardoje bus daugmaž vienodas rinkėjų skaičius – po 32 tūkstančius ar šiek tiek daugiau. O apylinkių nebeliko tik tų, kur rinkėjų labai mažai. Iki spalio 11-ąją vyksiančių Seimo rinkimų kauniečiai rinkėjai tikrai sužinos, į kurią apylinkę jiems teks eiti balsuoti“, – aiškino E. Skirmantienė. Rinkėjų skaičius Kauno apygardų rinkimų apylinkėse dažniausiai svyruoja apie 2-4 tūkstančius. Pačioje mažiausioje iš jų, įkurdintoje Jonavos gatvėje, registruota mažiau nei tūkstantis rinkėjų.

   Šį antradienį, pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešimo, visos šalies 70 apygardų rinkimų komisijų pirmininkų Seimo rūmų Kovo 11-osios salėje per iškilmingą ceremoniją davė rašytinius pasižadėjimus „laikytis Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai, garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijoje ir susilaikyti nuo poelgių, pažeidžiančių įstatymus ir žmogaus teises“.

   Renginio metu VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė teigė, kad kiekvieni rinkimai yra ypatingi. O šiemet, pasaulinės pandemijos, kuri neaplenkė ir Lietuvos, kontekste, rinkimus gali tekti organizuoti kiek neįprastai. Linkėdama apygardų rinkimų komisijų vadovams stiprybės kartu įveikiant visus iššūkius, L. Matjošaitytė paragino visus rinkimuose dirbsiančius kolegas susitelkti ir sėkmingai dirbti, užtikrinant sklandų artėjančių Seimo rinkimų organizavimą.

   ELTA primena, kad apygardų rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir partijų pateiktų kandidatūrų.

   Skaityti komentarus