°C
   2020 10 21 Trečiadienis

   Policija sekmadienį sulaukė 45 pranešimų dėl galimų Seimo rinkimų pažeidimų

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-10-11 17:00:00

   Sekmadienį policija sulaukė 45 pranešimų dėl galimų Seimo rinkimų pažeidimų. Maždaug pusė pranešimų yra gauta iš Vilniaus apskrities.

   „Kol kas situacija pakankamai rami, šiandien iki 15 val. mes esame gavę 45 pranešimus apie galimus pažeidimus, daugiausia tai pranešimai yra dėl neleistinos agitacijos, dėl kažkokių įtartinų automobilių ar neblaivių asmenų, kurie renkasi šalia apygardų. Tačiau kai kuri informacija nepasitvirtina, kai kuri dar yra tikslinama, kažkokių rimtesnių incidentų yra išvengta“, – lrytas.tv sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

   Vienintelis rimtesnis incidentas, pasak Policijos departamento atstovo, buvo sekmadienio rytą, kai kilo įtarimų dėl vienos komisijos narės blaivumo.

   „Žirmūnų rinkimų apygardoje komisijos pirmininkei kilo įtarimų dėl vienos komisijos narės. Tai buvo atvykę policijos pareigūnai, iš tiesų nustatė, kad ji yra neblaivi ir ji buvo nušalinta nuo pareigų“, – informavo jis.

   R. Matonio teigimu, sekmadienį ikiteisminių tyrimų kol kas nebuvo pradėta.

   Policijos departamento atstovas taip pat praneša, kad beveik pusė gautų pranešimų apie galimus pažeidimus yra gauta iš Vilniaus apskrities.

   „iš Vilniaus apskrities yra maždaug 22 (pranešimai – ELTA), 6 yra iš Alytaus apskrities ir 5 iš Kauno apskrities. Iš kitų apskričių yra mažiau pranešimų“, – sekmadienio dienos duomenis pranešė jis.

   R. Matonis teigia, kad tuo tarpu per išankstinį balsavimą  policija gavo 50 pranešimų ir buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Policijos departamento atstovas taip pat akcentuoja, kad visoje Lietuvoje sekmadienį patruliuoja sustiprintos pareigūnų pajėgos.

   „Ir išankstinio balsavimo metu, ir šiandien dirba tikrai daugiau pareigūnų, jie nuolat užsuka į rinkimų apylinkes, pabendrauja su komisijų pirmininkais, taip pat prižiūri viešąją tvarką, reaguoja į gautus iškvietimus, bendradarbiauja su „Baltosiomis pirštinėmis“, iš jų gauname nemažai informacijos“, – teigė R. Matonis.

   „Skiriame tiek pajėgų, kiek jų būtina užtikrinti viešąją tvarką ir skaidrius rinkimus. Jų tikrai pakanka visoje Lietuvoje“, – patikino jis.

   Skaityti komentarus

   Balsas 2020 12 10 08:57

   Rinkimai pavogti. Suklastoti ir klastojami. Lietuvai mirties nuosprendis.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai