°C
   2020 08 14 Penktadienis

   Premjeras: Atvykėliams iš trečiųjų šalių bus privalomas testavimas ir izoliacija

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-07-16 13:00:00

   Atvykstantiesiems iš trečiųjų šalių bus privalomas testavimas dėl koronaviruso ir dviejų savaičių izoliacija, po COVID-19 komiteto posėdžio ketvirtadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

   Jis taip pat pridūrė, kad tam dar turės pritarti Ministrų kabinetas.

   „Atvejis Kaune su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis iš Uzbekistano akivaizdžiai parodė, jog turime tobulinti užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarką. Sprendimas toks: atvykstantiesiems iš vadinamųjų trečiųjų, ne EBPO šalių, bus privalomas testavimas nuo COVID-19 ir dviejų savaičių izoliacija“, – feisbuko paskyroje pranešė S. Skvernelis.

   Be kita ko, sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pavesta nustatyti kriterijų, kurį pasiekus vėl būtų galima grąžinti nurodymą privalomai dėvėti apsaugines veido kaukes.

   „Sveikatos apsaugos ministerijai pavesta nustatyti konkretų užsikrėtusių asmenų 100 tūkst. gyventojų kriterijų. Jį pasiekus įsijungtų mechanizmas, leidžiantis svarstyti ir nustatyti privalomą kaukių dėvėjimą tam tikrose erdvėse, pavyzdžiui, prekybos centruose, viešajame transporte ir kitur“, – teigė Vyriausybės vadovas.

   Tuo metu dėl renginių ir žiūrovų skaičiaus didinimo juose ministras pirmininkas pranešė, kad ministerijos pateiks rekomendacijas dėl saugumo priemonių, kurių laikantis nuo rugsėjo žiūrovų skaičius galės būti neribojamas.

   „Pabrėžiu, jog kol kas kalbame apie esamas sąlygas. Epidemiologinė situacija Lietuvoje yra ir toliau bus nuolat stebima, jei ji blogės – reikalavimai ir taisyklės keisis“, – rašė premjeras.

   Jis taip pat sureagavo į trečiadienį žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad vienas iš užsikrėtusiųjų uzbekų grasina užkrėsti kitus.

   „Noriu labai aiškiai pabrėžti dar vieną dalyką. Netoleruosime tokių grasinimų, apie kuriuos skelbiama žiniasklaidoje. Į pasisakymus „išeisiu į miestą ir užkrėsiu kitus“ ir panašius arba atitinkamą elgesį bus reaguojama griežtai ir principingai. Viza tokiems asmenims bus naikinama, jie patys bus deportuojami iš Lietuvos“, – teigė S. Skvernelis.

   Jo teigimu, šiuo konkrečiu atveju policija atlieka tyrimą.

   Logistikos bendrovėje „Hegelmann Transporte“ Kaune nustatyta apie 20 COVID-19 užsikrėtusių žmonių. Dauguma susirgusiųjų – Uzbekijos piliečiai, liepos pradžioje atvykusių į Kauną dirbti tolimųjų reisų vairuotojais.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 03:10

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai