°C
   2022 12 03 Šeštadienis

   Prezidentas: Lietuva neįjungs žalios šviesos visiems bėgantiems nuo mobilizacijos

   Nuotrauka: Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2022-09-29 11:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia, kad Lietuva neketina į šalį įleisti visų nuo mobilizacijos bėgančių piliečių. Anot šalies vadovo, kiekvieną atvejį būtina vertinti individualiai, atsižvelgiant į nacionalinį šalies saugumą.

   „Pats faktas, kad yra vengiama mobilizacijos ir tarnybos dar nereiškia, kad Lietuva yra atvėrusi savo glėbį visiems, nenorintiems atlikti mobilizacijos tikslo. Tai kiekvienu atveju, atsižvelgiant į tai, kad yra tikrai labai individualūs atvejai, žmonės turi ir daugiau pilietybių, ne tik vieną, turi būti sprendžiama ad hoc. Bet Lietuva tikrai turi kreipti labai didelį dėmesį savo nacionaliniam saugumui, todėl šitų sprendimų nepriims urmu arba neįjungs žalios šviesos visiems bėgantiems nuo mobilizacijos“, – ketvirtadienį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose žurnalistams teigė G. Nausėda.

   Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš savaitę paskelbė dalinę mobilizaciją. Nuo tada daugelyje šalies vietų tvyro panika, nes vyrai šaukiami kariauti prieš Ukrainą. Dešimtys tūkstančių rusų jau pabėgo į užsienį arba dar ketina tai padaryti – todėl daugelis skrydžių bilietų išpirkti arba jie yra labai brangūs.

   Skaityti komentarus