°C
   2020 08 14 Penktadienis

   Prezidento rūmų kieme dalintasi istorijos fragmentais, prisimintos iškilios asmenybės

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-07-06 17:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienio popiete Prezidento rūmų kieme atidarė renginį „Kviečiame dalintis istorija“. Jis pristatė pasakojimą apie istoriką, rašytoją, vieną pirmųjų tautinio atgimimo ideologų Simoną Daukantą.

   „S. Daukantas yra tas žmogus, kuris tiesė kelius į mūsų nepriklausomybę, mūsų valstybės sukūrimą. Savo gyvenimo moto jis išreiškė labai aiškiai ir suprantamai: „Mano knygelės ne mokytiems vyrams, jos – mamoms, kurios mokys savo vaikus Lietuvos istorijos. Ir kad jos nesuklystų, aš rašau šiuos raštus ir padedu joms auklėti jaunąją kartą lietuvybės ir valstybės stiprinimo dvasia“, – sakė šalies vadovas, pabrėžęs, kad nors S. Daukanto sudėtingus, originalius, sodrius žemaitiškus tekstus gerai pažįstame retas, šis žmogus yra visų mūsų gyvenimuose, jo vardu pavadinta ir aikštė šalia Prezidentūros.

   Prezidentas papasakojo mažai girdėtų faktų apie šią asmenybę: apie artimą Simono ryšį su mama, įskiepijusia jam Tėvynės meilę, gan spygliuotą S. Daukanto būdą ir griežtus principus, verslumą bei didžiulę trauką tyrinėti Lietuvos metriką, ieškoti joje lietuvybės šaknų, didžiųjų protėvių didybės. „Tai žmogus, kuris padarė labai daug, įkvėpė mums stiprybės, kurią nešiojamės širdyje ir šiandien“, – kalbėjo šalies vadovas, pacitavęs J. Marcinkevičiaus poemos „Daukantas“ monologo žodžius: „Atmintis nepavergiama. Vienintelė atmintis nepavergiama. Kol atmeni, tol ir esi. Gyvybei tolygi atmintis, gerbiamieji, gyvybei!“

   Prezidento rūmų kieme, kaip rašoma Prezidento komunikacijos grupės pranešime, istorijos fragmentais taip pat dalinosi iškiliausi šalies istorikai, visuomenininkai ir meno kūrėjai. Prof. dr. Alfredas Bumblauskas pasidalino Mindaugo karūnavimo istorija, brolis Astijus Kungys papasakojo apie karvedį Joną Karolį Chodkevičių, Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas atskleidė viduramžių ir renesanso Lietuvoje paslaptis. Istorija dalinosi ir prof. Liudas Mažylis, Norbertas Černiauskas ir kiti. Istorijos fragmentais dalinosi ir prezidentas Valdas Adamkus.

   Susirinkusiems koncertą dovanojo Aistė Smilgevičiūtė, Merūnas Vitulskis, „Baltos varnos“, Saulius Petreikis ir „Saulės broliai“ bei kiti.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 03:31

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai