°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Prezidentūra: ilgas karantinas neproporcingai pažeidžia smulkiuosius verslus – jie turėtų būti atidaromi pirmiausia

   Nuotrauka: Simonas Krėpšta. M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2021-02-08 15:00:00

   Švelninant karantino ribojimus pirmiausia turėtų būti atidaromi smulkiausieji verslai, sako šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

   „Prezidento nuomone, dabartinė pandeminė situacija jau leidžia ieškoti kelių ir sričių, kad karantinas būtų saugiai švelninamas tam tikram smulkiajam verslui.

   Švelninimas turi būti pamatuotas. Turime kitose šalyse gerų pavyzdžių, kai pirmiausia atidaromos smulkios, mažos parduotuvėlės, nustatant maksimalius ploto reikalavimus, žmonių skaičių, apsaugą, ir tikrai nedaromas atlaisvinimas dideliems, masiniams prekybos centrams. Taip sugebama išvengti užsikrėtimų „atšokimo“, – spaudos konferencijoje teigė jis.

   Anot S. Krėpštos, ilgas karantinas neproporcingai smarkiai pažeidžia būtent smulkųjį verslą.   „Prezidento nuomone, dėl paveiktų sričių tiek Lietuvoje, tiek ir kitose valstybėse labiausiai nuo pandemijos nukenčia smulkesni verslai ir verslininkai. Tai rodo ir faktinė padėtis, ir akademiniai tyrimai: ilgas karantinas neproporcingai pažeidžia būtent šį segmentą, todėl būtina ieškoti būdų veikti šiam segmentui saugiai, saugiai, išvengiant papildomų užsikrėtimo bangų. Čia kalba eina apie smulkiąją prekybą, grožio industriją ir panašias veiklas“, – teigė prezidento patarėjas.

   Skaityti komentarus

   Mano 2021 09 02 08:42

   Nuomone, uždaryti reikia visus tuos, kurie uždarė ir laiko karantine visus sveikus žmones, prievartauja dėvėt kaukes, kurios kenkia sveikiens žmonėms, jau beveik metus laiko.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai